Już wszystko jasne. Tak wyglądają koszulki Polski na Mundial w Katarze!

Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuJuż wszystko jasne. Tak wyglądają koszulki Polski na Mundial w Katarze!

Choć od kilku dni w sieci można było natrafić na nieoficjalne zdjęcia koszulek reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, to dziś sponsor techniczny biało-czerwonych je zaprezentował. Nowym strojom towarzyszy też akcja: „Jedna koszulka – niejedno marzenie”.

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował w oficjalnym spocie promocyjnym nowy strój reprezentacji Polski, w których biało-czerwoni wystąpią na zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. #KoszulkaMarzenie stanowi kolejny element kampanii promującej występ drużyny narodowej na Mundialu.

W nowych koszulkach już w Lidze Narodów

Co ciekawe i ważne, w nowych trykotach drużyna selekcjonera Czesława Michniewicza zagrają już w najbliższych wrześniowych spotkaniach Ligi Narodów z Holandią u siebie oraz z Walią na wyjeździe. Koszulki wyprodukowała firma Nike – oficjalny dostawca sprzętu sportowego reprezentacji Polski. Skąd pomysł na taką akcję promocyjną? „Z tą jedną koszulką wiążę się niejedno marzenie. Marzenie o piłkarskiej karierze, o grze dla reprezentacji, o locie z kadrą do Kataru, o zwycięstwie z Argentyną, czy… o fantastycznym mundialu. Dlatego dziś mówimy o niej – #KoszulkaMarzenie. Nowe trykoty łączy biel, czerwień oraz szarość, a wszystko w designie, który symbolizuje motyw gniazda orła białego.” – tak tłumaczy to PZPN.

Już wszystko jasne. Tak wyglądają koszulki Polski na Mundial w Katarze!
Źródło: PZPN

Skąd takie połączenie elementów koszulki?

Nowe trykoty łączy biel, czerwień i szarość, która na rękawach symbolizuje motyw orła białego. Koszulki utrzymane w klasycznej tonacji odpowiadają najnowszym trendom, mającym na celu spełnienie wysokich oczekiwań każdego fana reprezentacji Polski, niezależnie od płci, pochodzenia, zawodu, wieku czy miejsca zamieszkania. Jedna koszulka wyraża miliony marzeń związanych z występem naszej kadry na mundialu.

W nowych koszulkach naszą drużynę będzie można zobaczyć już w czasie najbliższych meczów Ligi Narodów z Holandią i Walią. Do mistrzostw świata pozostały niespełna ponad dwa miesiące i emocje związane z najważniejszą piłkarską imprezą są coraz bardziej wyczuwalne. To dla nas ważne, że gramy na czwartej dużej imprezie z rzędu. Ale sama obecność wśród najlepszych już nas nie zadowala.

Cezary Kulesza, prezes PZPN
Już wszystko jasne. Tak wyglądają koszulki Polski na Mundial w Katarze!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

9 mln dolarów dla PZPN za awans na Mundial. Jak podzielili się finansowym tortem?

Największym beneficjentem awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze jest Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie za awans piłkarska centrala w Polsce otrzymała aż 9 milionów...