Wysoka porażka Polek w meczu towarzyskim ze Szwajcarkami

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekWysoka porażka Polek w meczu towarzyskim ze Szwajcarkami

Za nami pierwszy mecz Polek w tym roku kalendarzowym. Niestety słabo weszły w tyn sezon. W hiszpańskiej Marbelli przegrały aż 1:4 ze Szwajcarkami. Przez całe spotkanie zespołem wyraźnie lepszym były rywalki. Trener Nina Patalon zebrała jednak solidny materiał do analizy przed rozpoczęciem rywalizacji w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobyła Kayla Adamek.

Nieudana inauguracja roku w wykonaniu Polek

Po raz kolejny reprezentacja Polski prowadzona przez Ninę Patalon udała się w lutym na zagraniczne zgrupowanie. Stało się to już niemal tradycją. Tym razem zgrupowanie odbywa się w hiszpańskiej Marbelli. Polki korzystają nie tylko ze słońca, ale również ze świetnych warunków treningowych. W trakcie wyjazdu rozegrają dwa mecze towarzyskie ze Szwajcarkami. Pierwszy miał miejsce w piątkowy wieczór. Polki nie będą go dobrze wspominać.

Faworytkami meczu były Szwajcarki, jednak nie spodziewaliśmy się aż tak dużej różnicy. Już w szóstej minucie rywalki wyszły na prowadzenie po trafieniu samobójczym Wiktorii Zieniewicz. Dziesięć minut później Ewa Pajor nie wykorzystała szansy na wyrównanie. Polska kapitan pomyliła się z rzutu karnego. Tuż przed przerwą było 0:2, gdy do siatki trafiła Alayah Pilgrim. Po zmianie stron nadzieję na dobry wynik przywróciła Kayla Adamek, która dobrze odnalazła się w polu karnym i dobiła piłkę, która odbiła się od słupka po strzale Ewy Pajor. Niestety nie dodało to biało-czerwonym skrzydeł. Do końca meczu strzelały już tylko Szwajcarki. Na listę strzelców wpisały się jeszcze Noemi Yveij i Alisha Lehmann. Kadra prowadzona przez Ninę Patalon przegrała 1:4.

Polska – Szwajcaria 1:4 (0:2)

Drugi sparing już we wtorek

Polki pozostaną w Marbelli jeszcze przed kilka dni. Drugie spotkanie towarzyskie ze Szwajcarkami rozegrają 27 lutego. Początek meczu zaplanowano na 17. Liczymy na to, że tym razem pójdzie im zdecydowanie lepiej. Zgrupowanie w Hiszpanii to element przygotowań do udziału w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Polki wywalczyły do niej awans w ubiegłym sezonie. Turniej będzie bardzo istotny, ponieważ pełni rolę kwalifikacji do mistrzostw Europy 2025.