Polki lepsze od Ukrainek. Jest awans do dywizji A Ligi Narodów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolki lepsze od Ukrainek. Jest awans do dywizji A Ligi Narodów

Reprezentantki Polski w piłce nożnej pokonały 1:0 Ukrainę i zapewniły sobie awans do dywizji A Ligi Narodów. To duży sukces polskiej piłki kobiecej. Podopieczne Niny Patalon zdominowały swoje rywalki, które w Stalowej Woli grało jako gospodynie. O zwycięstwie Polek zadecydowała bramka Adriany Achcińskiej pierwszej połowy. Dzięki wygranej biało-czerwone już po pięciu kolejkach zapewniły sobie zwycięstwo w grupie 3 dywizji B Ligi Narodów i awans do europejskiej elity.

Spotkanie w Stalowej Woli pod dyktando Polek

Polki do meczu z Ukrainą przystępowały ze sporymi nadziejami. W przypadku zwycięstwa mogły zapewnić sobie awans do dywizji A Ligi Narodów, w której występują najlepsze europejskie reprezentacje. Wszystko dzięki doskonałym meczom w poprzednich tygodniach, gdy biało-czerwone odniosły zwycięstwa z Ukrainkami, Serbkami i Greczynkami oraz zremisowały z Serbkami na wyjeździe. Teraz w Stalowej Woli grały z Ukrainkami, które z powodu konfliktu zbrojnego w ich kraju wystąpiły w Polsce w roli gospodyń.

Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych Niny Patalon. Już w 10. minucie Polki na prowadzenie wyprowadziła Adriana Achcińska. Zawodniczka 1. FC Koeln wpadła w pole karne, minęła bramkarkę i posłała piłkę do siatki. Później Polki miały wyraźną przewagę, jednak jeszcze w pierwszej połowie dobrej sytuacji nie wykorzystała Ewelina Kamczyk. Po zmianie stron Polki kontynuowały dobrą grę. Dwie dobre sytuacje miała Ewa Pajor, jednak tym razem była nieskuteczna. Dobrej kolacji nie wykorzystała też Martyna Wiankowska. Ostatecznie nie wpłynęło to na losy meczu i Polki zasłużenie wygrały 1:0

Ukraina – Polska 0:1 (0:1)

Awans Polek do dywizji A to nie wszystko

Biało-czerwone już teraz mogą cieszyć się z dużego sukcesu, jakim jest awans do dywizji A Ligi Narodów. Na zakończenie zmagań w grupie 3 dywizji B zagrają jeszcze 5 grudnia z Greczynkami w Sosnowcu. Awans do europejskiej elity sprawia, że Polki mogą liczyć na teoretycznie łatwiejszą drogę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2025. Z roku na rok polska piłka kobieca wykonuje postęp i liczymy na to, że tendencja ta zostanie utrzymana.