Przedostatni sprawdzian Arabii Saudyjskiej na remis

Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiPrzedostatni sprawdzian Arabii Saudyjskiej na remis

Arabia Saudyjska zremisowała 1:1 z Panamą w swoim przedostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata w Katarze. To niezwykle ważna informacja dla Czesława Michniewicza, ponieważ Arabia Saudyjska to jeden z rywali grupowych Polaków. Podopieczni Herve Renarda słabo rozpoczęli spotkanie, jednak jeszcze w pierwszej połowie zdołali doprowadzić do remisu 1:1. Takim wynikiem mecz się zakończył. Ostatni towarzyski mecz przed mundialem Arabia Saudyjska zagra 16 listopada, gdy zmierzy się z Chorwacją.

Wyrównany mecz na remis

Panama to solidna drużyna z Ameryki Środkowej, której jednak zabraknie na Mundialu w Katarze. Spotkanie Arabii Saudyjskiej z tym rywalem było wyrównane, jednak z niewielką przewagą sytuacji bramkowych i celnych uderzeń dla Panamy. To zawodnicy tego zespołu wyszli na prowadzenie w 8. minucie gry, gdy do bramki trafił Ismael Diaz z Universidad Católica. Jeszcze przed przerwą oglądaliśmy bramkę wyrównującą. Jej autorem był napastnik Haitham Asiri z Al Ahli SC. Na tego zawodnika w Katarze baczną uwagę powinni zwracać obrońcy reprezentacji Polski.

Po przerwie nie oglądaliśmy więcej bramek, a trener Herve Renard dokonał aż sześciu zmian. W międzyczasie sprawdzał różne ustawienia i warianty gry, którymi będzie chciał zaskoczyć rywali na mistrzostwach świata. Choć Arabia Saudyjska stawiana jest w roli outsidera polskiej grupy na MŚ w Katarze i teoretycznie powinna przegrać z Argentyną, Polską i Meksykiem, to jednak w praktyce wszystko może się wydarzyć. Ostatni sparing przed mundialem Arabia Saudyjska zagra z Chorwacją. Mecz zaplanowano na 16 listopada i zdecydowanymi faworytami są wicemistrzowie świata sprzed czterech lat.

Polska – Arabia Saudyjska

Mecz Polska – Arabia Saudyjska odbędzie się w drugiej kolejce rozgrywek grupowych mistrzostw świata. Jeżeli Polacy wygrają wcześniej z Meksykiem, to 26 listopada zwycięstwem z Arabią mogą przypieczętować swój awans do fazy pucharowej. Wydaje się, że to plan minimum, który powinni stawiać przed sobą biało-czerwoni. Początek mistrzostw świata już niebawem, a Polacy przed ich startem zagrają jeszcze towarzyskim mecz z Chile.