STS KOD PROMOCYJNY

Raków poznał kolejnych potencjalnych rywali!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaRaków poznał kolejnych potencjalnych rywali!

Mistrzowie Polski poznali przeciwników, z którymi zmierzą się w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów przy założeniu, że pokonają Aris Limassol. Jeżeli jednak się im to nie uda, to zagrają dwumecz o Ligę Europy.

Mogło być lepiej

Częstochowianie po zwycięstwie nad Karabachem Agdam zapewnił sobie awans do fazy grupowej ligi Konferencji Europy. Nie oznacza to jednak, że zamierzają na tym poprzestać. Raków cały czas jest w grze o Ligę Mistrzów i zamierza walczyć o nią do samego końca.

Częstochowianie w przypadku awansu do kolejnej rundy eliminacji, co wiąże się ze zwycięstwem w dwumeczu z Arisem Limassol będzie czekać arcytrudna przeprawa. Podopieczni Dawida Szwargi zmierzą się z lepszym z par FC Kopenhaga – Sparta Praga.

Niezależnie od tego, który z rywali wygra dwumecz, w przypadku awansu Rakowa będzie mu bardzo ciężko wygrać ten dwumecz. Nie oznacza to jednak, że mistrz Polski łatwo odpuści. Patrząc jednak na zestawienie potencjalnych rywali, na jakich mógł trafić mistrz Polski, to trzeba przyznać, że mogło być lepiej.

Ciekawe kierunki

Trzeba jednak założyć scenariusz negatywny. Mecze Arisu w poprzednich kolejkach eliminacji Ligi Mistrzów pokazały, że ekipa z Cypru może być niezwykle trudnym rywalem do pokonania przez Raków. Stąd zespół trenera Szawrgi musi zakładać także negatywne rozwiązanie, jakim jest porażka i mecze w eliminacjach do Ligi Europy.

Sam w sobie awans na ten poziom wcale nie byłby taki zły. Dlatego Raków nawet w przypadku porażki z Arisem częstochowian czeka ciekawa rywalizacja. a przede wszystkim – jak najbardziej w zasięgu mistrza Polski.

Podopieczni Dawida Szwargi w przypadku porażki z Arisem trafią na przegranego z pary Slovan Bratysława – Maccabi Hajfa. Mistrzowie Polski mają więc szanse ku temu, by od września zawalczyć co najmniej w Lidze Europy.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...