STS KOD PROMOCYJNY

Raków poznał rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Ciężka przeprawa!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaRaków poznał rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Ciężka przeprawa!

Mistrz Polski po porażce z FC Kopenhagą spadł z Ligi Mistrzów do Ligi Europy. Częstochowianie poznali rywali, z którymi podopieczni Dawida Szwargi zmierzą się w najbliższych miesiącach. Częstochowianie trafili do wymagającej, ale dającej nadzieje grupy.

Każdy chciał kogoś innego

Dla mistrza Polski jest to pierwsza styczność z fazą grupową europejskich pucharów. Poprzednie dwie próby awansu do Ligi Konferencji Europy spełzły na niczym. Teraz jednak mistrz Polski zapewnił sobie fazę grupową Ligi Europy, a zarazem prawie 10 milionów euro zysku z samego awansu.

Rywalizacja na drugim poziomie europejskich pucharów powoduje oczywiście, że w rozgrywkach brakuje największych marek, jednak kilka ciekawych klubów w rywalizacji na pewno się pojawi. Mowa choćby o Liverpoolu, który bardzo chciał trafić Zoran Arsenić, prywatnie kibic zespołu z Anfield.

Trener Dawid Szwarga z kolei wskazywał, że jego wymarzonym przeciwnikiem z pierwszego koszyka byłaby Roma, przede wszystkim ze względu na Jose Mourinho.

Grupa z potencjałem

Ich nadzieje się nie spełniły. Ostatecznie los skierował Raków do Włoch, Austrii i Portugalii. Częstochowianie trafili do grupy D, gdzie zmierzą się z Atalantą, Sportingiem Lisbona i Sturmem Graz. Mistrzowie Polski mogli trafić na zdecydowanie trudniejszych przeciwników. Stąd też nadzieje na grę wiosną w Lidze Konferencji lub Lidze Europy nadal są.

Pierwszy mecz odbędzie się 21 września. Kolejne zostały zaplanowane odpowiednio na 5 i 26 października, 9 i 30 listopada oraz 14 grudnia. Domowe mecze mistrz Polski rozegra na stadionie w Sosnowcu.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...