Katastrofa Wisły Kraków. Blamaż w rewanżu z Rapidem Wiedeń

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaKatastrofa Wisły Kraków. Blamaż w rewanżu z Rapidem Wiedeń

Pierwszy mecz dawał nadzieje. W rewanżu jednak oglądaliśmy różnicę kilku klas. Piłkarze Wisły Kraków przegrali z Rapidem Wiedeń aż 1:6 i odpadli z eliminacji Ligi Europy. Honorowe trafienie dla Białej Gwiazdy zanotował Angel Rodado. Pierwszoligowiec z Polski nie żegna się jeszcze z pucharami. Zagra w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Tam jej rywalem będzie Spartak Trnawa ze Słowacji.

Nokaut do przerwy. Wisła bez szans z Rapidem

Wisła Kraków po 12. latach powróciła do Europy. Jako pierwszoligowiec spisała się solidnie i wyeliminowała kosowskie KF Llapi. Dzięki temu awansowała do II rundy eliminacji Ligi Europy. Tu jednak było trudniej. U siebie po ambitnej walce krakowianie przegrali 1:2 z austriackim Rapidem Wiedeń, choć mogli pokusić się nawet o zwycięstwo. Dawało to nadzieje przed rewanżem. Niestety te prysły bardzo szybko.

W Wiedniu od początku dominował Rapid. Było widać, kto jest czołową drużyną Austrii, a kto występuje na szczeblu I ligi w Polsce. Już w szóstej minucie wynik otworzył Guido Burgstaller. Nie minęło 30 minut, a zawodnik ten miał już na koncie hattricka. Do tego w międzyczasie trafił Dion Drena Beljo i na tablicy wyników było 4:0 dla gospodarzy. Tuż przed przerwą na 5:0 podwyższył Serge-Philippe Raux-Yao. Była to katastrofa podopiecznych Kazimierza Moskala. W drugiej połowie gospodarze już tak nie napierali, jednak strzelili szóstą bramkę. Jej autorem był Christoph Lang. Na 10 minut przed końcem meczu honorowe trafienie dla Wisły Kraków zanotował Angel Rodado. Wisła Kraków przegrała 1:6 i odpadła z walki o fazę grupową Ligi Europy.

Rapid Wiedeń – Wisła Kraków 6:1 (5:0)

Wiślacy zagrają w eliminacjach Ligi Konferencji

Piłkarze Wisły Kraków nie żegnają się jeszcze z Europą. Zagrają w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Tam ich rywalem w dwumeczu będzie Spartak Trnawa ze Słowacji. Zespół ten w II rundzie eliminacji okazał się lepszy od FK Sarajewo z Bośni i Hercegowiny. To Słowacy będą faworytami dwumeczu z Wisłą Kraków. Podopieczni Kazimierza Moskala powalczą jednak o sprawienie niespodzianki. Pierwszy mecz zaplanowano na 8 sierpnia i odbędzie się na wyjeździe. Rewanż zaplanowano na 15 sierpnia w Krakowie.