Reprezentacja Meksyku wysoko pokonała Irak w meczu towarzyskim przed mundialem

Autor
Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiReprezentacja Meksyku wysoko pokonała Irak w meczu towarzyskim przed mundialem

Reprezentacja Meksyku nie zawiodła i zgodnie z przewidywaniami pokonała Irak 4:0 w przedostatnim meczu towarzyskim przed Mundialem w Katarze. Gole strzelali Alexis Vega, Rogelio Funes Mori, Jesus Gallardo i Uriel Antuna.

Meksykanie blisko od początku listopada przygotowują się do mundialu w Gironie. Podczas zgrupowania zaplanowane zostały dwa sparingi: 10 listopada z Irakiem i 16 listopada ze Szwecją. Wczorajszy mecz ze znacznie niżej notowanym rywalem nie przyniósł wielu zaskoczeń, ponieważ podopieczni Gerardo Martino całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, a pierwszego gola zdobyli już w trzeciej minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 4:0. Gole dla „El Tri” strzelali Alexis Vega, Rogelio Funes Mori, Jesus Gallardo i Uriel Antuna.

Meksykanie przed mundialem borykają się ze sporymi problemami, lecz te nie były widoczne w meczu z Irakiem. Duży sprawdzian wciąż przed rywalem Polaków w Katarze. Jakiego rodzaju problemy męczą kadrę Martino? Przede wszystkim te spowodowane urazami, lecz nie możemy zapomnieć o konflikcie na linii kibice-selekcjoner.

Jeszcze przed meczem towarzyskim ze Szwecją, selekcjoner reprezentacji Meksyku będzie musiał podać kadrę, która wyleci na Mistrzostwa Świata do Kataru. Na pewno nie znajdzie się w niej Jesus Corona, na którego mocno liczyli kibice. Zawodnik przegrał walkę z czasem i nie zdążył wyleczyć się przed Mundialem. Będzie on jednym z wielkich nieobecnych tej imprezy.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...