STS KOD PROMOCYJNY

Nowy ranking FIFA. Polska na tym samym miejscu. A rywale MŚ?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiNowy ranking FIFA. Polska na tym samym miejscu. A rywale MŚ?

FIFA opublikowała najnowsze notowanie światowego rankingu reprezentacji. Do wielu zmian nie doszło. Reprezentacja Polski wciąż plasuje się na 26. pozycji. Jak na tle biało-czerwonych wyglądają rywale z grupy C zbliżającego się Mundialu w Katarze?

Jeśli prześledzić czołówkę, to w niej zmian nie ma… żadnych. Pierwsza rotacja ma miejsce na 22. pozycji, gdzie Iran wyprzedził Maroko. Liderem jest reprezentacja Brazylii, która wyprzedza Belgię, czyli rywala Polski w tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA.

Jeśli chodzi o mundialowych przeciwników, to najwyżej rozstawiona jest oczywiście Argentyna, która utrzymała 3. miejsce. Meksyk jest 12., a Polska, jak już wspominaliśmy, jest 26. Najsłabszą drużyną grupy C na MŚ jest Arabia Saudyjska, która w najnowszym rankingu została sklasyfikowana na 53. miejscu, co oznacza obsunięcie się o jedną lokatę. Arabię wyprzedziła reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej. Z pewnością więcej rotacji może być po wrześniowych meczach LN i meczach towarzyskich na innych kontynentach.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...