Nowy ranking FIFA. Polska na tym samym miejscu. A rywale MŚ?

Strona głównaPiłka nożnaNowy ranking FIFA. Polska na tym samym miejscu. A rywale MŚ?

FIFA opublikowała najnowsze notowanie światowego rankingu reprezentacji. Do wielu zmian nie doszło. Reprezentacja Polski wciąż plasuje się na 26. pozycji. Jak na tle biało-czerwonych wyglądają rywale z grupy C zbliżającego się Mundialu w Katarze?

Jeśli prześledzić czołówkę, to w niej zmian nie ma… żadnych. Pierwsza rotacja ma miejsce na 22. pozycji, gdzie Iran wyprzedził Maroko. Liderem jest reprezentacja Brazylii, która wyprzedza Belgię, czyli rywala Polski w tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA.

Jeśli chodzi o mundialowych przeciwników, to najwyżej rozstawiona jest oczywiście Argentyna, która utrzymała 3. miejsce. Meksyk jest 12., a Polska, jak już wspominaliśmy, jest 26. Najsłabszą drużyną grupy C na MŚ jest Arabia Saudyjska, która w najnowszym rankingu została sklasyfikowana na 53. miejscu, co oznacza obsunięcie się o jedną lokatę. Arabię wyprzedziła reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej. Z pewnością więcej rotacji może być po wrześniowych meczach LN i meczach towarzyskich na innych kontynentach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...