STS KOD PROMOCYJNY

W czwartek poznamy kadrę Polski na mundial. Kibice już wybrali 26!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiW czwartek poznamy kadrę Polski na mundial. Kibice już wybrali 26!

W czwartek, 10 listopada w Fabryce Norblina w Warszawie selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosi pełną kadrę piłkarzy, którzy polecą do Kataru na mistrzostwa świata. Gracze zakładów bukmacherskich już wskazali swoje typy dotyczące powołań.

20 października poznaliśmy szeroką listę kadrowiczów. 47 nazwisk to jednak bardzo dużo i wielu piłkarzy nie mogło zbyt pewnie, bo konkurencja jest spora.

Podział na pozycję już znany

Od tamtego wydarzenia mijają trzy tygodnie i nadszedł czas na ogłoszenie 26-osobowej listy piłkarzy, którzy polecą do Kataru na MŚ. Oczywiście powstanie jeszcze lista rezerwowa, ale ci piłkarze zostaną wezwani jedynie w przypadku poważnej kontuzji, któregoś z kadrowiczów. Czesław Michniewicz kilka dni przed ogłoszeniem kadry na mundial przyznał, jaki będzie podział ze względu a pozycji na boisku.

Planujemy powołać czterech bramkarzy, pięciu stoperów, czterech bocznych obrońców-wahadłowych, sześciu środkowych pomocników, trzech skrzydłowych i czterech napastników. Dobieramy według tego klucza

Czesław Michniewicz w programie „Dwa Fotele” na meczyki.pl

Ogłoszenie listy powołanych piłkarzy reprezentacji Polski nastąpi w czwartek o godzinie 15:00 w warszawskiej Fabryce Norblina.

Kibice i gracze STS wytypowali kadrę na MŚ

W czwartek poznamy kadrę Polski na mundial. Kibice już wybrali 26!

Co ciekawe, gracze lidera polskiego rynku zakładów bukmacherskich, czyli STS od kilku tygodni sami mogli typować, którzy zawodnicy polecą do Kataru. Na podstawie wszystkich kuponów udało się wyłonić 26-osobową kadrę. Przedstawia się ona następująco:

  • BRAMKARZE:
  • Wojciech Szczęsny, Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski
  • OBROŃCY i WAHADŁOWI: Kamil Glik, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Matty Cash, Nicola Zalewski, Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska
  • POMOCNICY: Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Krystian Bielik, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Szymon Żurkowski, Przemysław Frankowski
  • NAPASTNICY: Robert Lewandowski, Karol Świderski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Zaskoczenia? Na pewno obecność wśród obrońców Artura Jędrzejczyka z Legii. Bardzo dobry wynik uzyskali pomocnicy Michał Skóraś i Kamil Grosicki. A co jeśli chodzi o piłkarzy, którzy jednak nie znaleźli się wg. graczy STS wśród powołanych? Blisko, ale pod kreską w czwartek mają być m.in. bramkarz Radosław Majecki, obrońcy Maik Nawrocki, Michał Karbownik (bardzo blisko miejsca w kadrze), czy Tymoteusz Puchacz. Jeśli chodzi o pomocników, to nie znajdzie się miejsce dla młodych: Kacpra Kozłowskiego i Mateusza Łęgowskiego. Wśród napastników walkę przegrać mają Dawid Kownacki oraz Adam Buksa.

Czy tak też będzie przekonamy się w czwartkowe popołudnie. Wtedy też porównamy typy kibiców i graczy zakładów bukmacherskich.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...