STS KOD PROMOCYJNY

Mundial 2022. Szeroka kadra Arabii Saudyjskiej

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiMundial 2022. Szeroka kadra Arabii Saudyjskiej

Francuski selekcjoner Hervé Renard ogłosił szeroką kadrę Arabii Saudyjskiej na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Jego reprezentacja zagra z Polską 26 listopada.

Intensywne przygotowania

Arabia Saudyjska rozpocznie intensywne przygotowania do mundialu już od 22 października, a do 16 listopada rozegra łącznie aż sześć sparingów. Jej rywalami będą: Macedonia Północna, Albania, Honduras, Islandia, Panama i Chorwacja. Dla porównania, reprezentacja Polski zagra tylko jeden test-mecz. Spotkanie zostało zaplanowane na PGE Narodowym w Warszawie, natomiast dzień później nastąpi wylot biało-czerwonych do Kataru. Przypomnijmy, że Polska zagra z Arabią Saudyjską 26 listopada.

Kogo pod uwagę bierze selekcjoner Arabii?

W czwartkowe popołudnie francuski selekcjoner Hervé Renard ogłosił listę, zawierającą 32 nazwiska zawodników, których bierze pod uwagę pod względem mundialu w Katarze. Na Mistrzostwa Świata zabierze jednak tylko 26 piłkarzy. Ostatecznym terminem na ogłoszenie składu jest 14 listopada.

Szeroka kadra Arabii Saudyjskiej

  • Bramkarze: Mohammed Al-Owais (Al-Hilal SFC), Fawaz Al-Qarni (Al-Shabab), Nawaf Al-Aqidi (Al-Nassr FC)
  • Obrońcy: Yasser Al-Shahrani (Al-Hilal), Ali Al-Boleahi (Al-Hilal), Abdulelah Al-Amri (Al-Nassr), Abdullah Madu (Al-Nassr), Hassan Tambakti (Al-Shabab), Sultan Al-Ghannam (Al-Nassr), Ahmed Bamsaud (Al-Ittihad), Saud Abdulhamid (Al-Hilal), Mohammed Al-Breik (Al-Hilal), Nasser Al-Dawsari (Al-Hilal)
  • Pomocnicy: Mohammed Al-Yami (Al-Shabab), Riyad Sharahili (Abha), Ali Al-Hassan (Al-Nassr), Mohammed Kanoo (Al-Hilal), Abdulelah Al-Malki (Al-Hilal), Salman Al-Faraj (Al-Hilal), Abdullah Otayf (Al-Hilal), Sami Al-Najei (Al-Nassr), Nawaf Al-Abed (Al-Shabab)
  • Napastnicy: Salem Al-Dawsari (Al-Hilal), Abdulrahman Al-Obood (Al-Ittihad), Fahad Al-Muwallad (Al-Shabab), Hattan Bahebri (Al-Shabab), Ayman Yahya (Al-Nassr), Haitham Asiri (Al-Ahli), Abdullah Radif (Al-Taawoun), Abdullah Al-Hamdan (Al-Hilal), Saleh Al-Shehri (Al-Hilal), Firas Al-Buraikan (Al-Fateh).
Twitter Federacji Arabii Saudyjskiej
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...