Wyjazdowy remis Legii Warszawa z Ordabasy Szymkent

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaWyjazdowy remis Legii Warszawa z Ordabasy Szymkent

Piłkarze Legii Warszawa byli o włos od zanotowania dużej wpadki i porażki z niżej notowanym Ordabasy Szymkent z Kazachstanu w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Ostatecznie warszawianie odrobili straty i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla Legii zdobyli Tomas Pekhart i Blaz Kramer. Losy awansu rozstrzygną się za tydzień, gdy w Warszawie gospodarze będą musieli pokonać rywali z Kazachstanu, jeżeli chcą pozostać w europejskich pucharach.

Do przerwy 0:1

Zgodnie z oczekiwaniami od początku meczu oglądaliśmy optyczną przewagę faworyzowanej Legii Warszawa. Niestety podopieczni Kosty Runjaicia mieli problemy ze skutecznością i z precyzją decydujących zagrań. Do tego w Kazachstanie panował duży upał, co nie ułatwiało gry. Nie przeszkadzało to jednak gospodarzom, którzy nieoczekiwania już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Usevalad Sadovski zdecydował się na strzał z dystansu, tor lotu piłki źle obliczył Kacper Tobiasz i zrobiło się 0:1. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy, choć Legia miała kilka dogodnych sytuacji.

Wpadka była blisko

Spodziewaliśmy się, że po przerwie będziemy oglądać huraganowe ataki gości. Na początku jednak kolejną dobrą okazję mieli gospodarze. Najpierw Bartosz Ślisz udanie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny. Niestety po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry bramkę strzałem głową zdobył Mamadou Mbodj i zrobiło się 2:0 dla Ordabasy Szymkent. Zapachniało sensacją i kompromitacją warszawian. Trener Kosta Runjaić zdecydował się na zmiany. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył Czech Tomas Pekhart, który wykończył dobrą akcję swojego zespołu. Na kilka minut przed końcem meczu Legia doprowadziła do wyrównania za sprawą Blaza Kramera. W końcówce było jeszcze kilka okazji, jednak mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Ordabasy Szymkent – Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Losy awansu rozstrzygną się za tydzień

Po remisie na wyjeździe zdecydowanym faworytem do awansu do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy pozostaje Legia Warszawa. Zespól ten za tydzień przed własną publicznością musi pokonać Ordabasy Szymkent. Spotkanie zaplanowano na czwartek 3 sierpnia.