Zwycięstwo w Kownie i awans Lecha do III rundy kwalifikacji LKE

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaZwycięstwo w Kownie i awans Lecha do III rundy kwalifikacji LKE

Piłkarze Lecha Poznań bez większych problemów wygrali 2:1 na wyjeździe z Żalgirisem Kowno i pewnie awansowali do III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Bramki dla Kolejorza strzelali Filip Marchwiński i Adriel Ba Loua. W pierwszym meczu poznaniacy wygrali 3:1 i tym samym ich awans ani przez moment nie był zagrożony. Kolejnym rywalem Lecha będzie Spartak Trnawa ze Słowacji.

Spokojny mecz i pewne zwycięstwo

Po wygranej 3:1 przed własną publicznością gracze Kolejorza jechali na Litwę po to, aby dopełnić formalności. Spotkanie od początku układało się po myśli podopiecznych Johna van den Broma. Już w 14. minucie bramkę na 1:0 zdobył Filip Marchwiński, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Później poznaniacy dalej kontrolowali grę i przesadnie nie forsowali tempa. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

Po przerwie wynik 1:0 dla Lecha utrzymywał się bardzo długo. W 82. minucie była doskonała okazja do podwyższenia wyniku. Sędzia podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Artur Sobiech. Napastnik trafił jednak w słupek. Bramka na 2:0 padła dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas świetną solową akcją popisał się Adriel Ba Loua. W ostatniej akcji meczu na strzał rozpaczy zdecydował się Karolis Uzela i zmniejszył rozmiary porażki na 1:2. Przewaga Lecha Poznań w dwumeczu była bezdyskusyjna i trzecia drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy nie miała większych problemów z wywalczeniem awansu. W dwumeczu było 5:2 na korzyść Kolejorza

Żalgiris Kowno – Lech Poznań 1:2 (0:1)

Poziom trudności wzrasta

W III rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy poziom trudności dla graczy Lecha Poznań wzrasta. Wszystko dlatego, że zmierzą się tam ze słowackim Spartakiem Trnawa. Zespól ten w dwumeczu bez problemu poradził sobie z łotewskim FK Auda. Pierwszy mecz na Łotwie zakończył się remisem 1:1. Rewanż na Słowacji to już totalna dominacja graczy Spartaka, którzy bez większych problemów wygrali 4:1. Pierwszy mecz III rundy zostanie rozegrany w Poznaniu 10 sierpnia. Tydzień później poznaniacy rozegrają rewanż na Słowacji.