Industria Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pewna wygrana z Aalborgiem

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychIndustria Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pewna wygrana z Aalborgiem

Piłkarze ręczni Industrii Kielce wywalczyli bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przypieczętowali go pewną wygraną 33:28 z duńskim Aalborg Handbold. Kluczem do wygranej podopiecznych Tałanta Dujszebajewa była świetna druga połowa, w której odskoczyli rywalom na kilka bramek. Do końca fazy grupowej pozostały jeszcze dwie kolejki, jednak już teraz wiadomo, że Industria Kielce zajmie jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie B.

Do przerwy na remis

Powszechnie wiadomo o obecnych problemach organizacyjnych Industrii Kielce, w tym tych związanych z finansami klubu. Nie przeszkadza to kielczanom w odnoszeniu kolejnych zwycięstw na krajowym podwórku, a teraz także w Lidze Mistrzów. W ramach 12. kolejki tych rozgrywek Industria podjęła we własnej hali duński Aalborg Handbold. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi punktowej. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 15:15

Świetna druga połowa kielczan

Po przerwie obraz gry się zmienił. Gospodarze prowadzeni przez Tałanta Dujszebajewa zaczęli grać pewniej w obronie, a także skuteczniej w ataku. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać, bo na tablicy wyników szybko zrobiło się 21:17. Później kielczanie kontrolowali wydarzenia na boisku i pewnie utrzymywali kilkubramkową przewagę. Najwięcej wynosiła ona siedem bramek, gdy na tablicy wyników pod koniec meczu było 33:26. Ostatnie dwa trafienia zanotowali jednak goście i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Industrii Kielce 33:28. Najwięcej bramek dla zespołu z Kielc rzucili: Arkadiusz Moryto (6), Dylan Nahi (5), Artsiom Karaliok (5) i Igor Karacić (5)

Industria Kielce – Aalborg Handbold 33:28 (15:15)

Kielczanie z awansem do ćwierćfinału

Wygrana z Aalborgiem sprawia, że Industria Kielce niezależnie od innych wyników już teraz zapewniła sobie bezpośredni awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. To wszystko na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych. Zespół Industrii zagra jeszcze z francuskim Nantes oraz z Barceloną. Wiadomo jednak, że w najgorszym wypadku zajmie drugie miejsce w grupie za Katalończykami i oba zespołu awansują do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.