STS KOD PROMOCYJNY

Szczypiornistki Zagłębia Lubin z Pucharem Polski. Podwójna korona lubinianek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaSzczypiornistki Zagłębia Lubin z Pucharem Polski. Podwójna korona lubinianek

Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin pokonały 34:25 Eurobud JKS Jarosław w finale Orlen Pucharu Polski w Gnieźnie. Tym samym lubinianki zdobyły drugie trofeum w tym sezonie po tym, jak wcześniej zostały mistrzyniami Polski z kompletem zwycięstw w lidze. Finałowe starcie o Puchar Polski od początku do końca toczyło się pod dyktando Zagłębia Lubin. Najwięcej bramek dla podopiecznych Bożeny Karkut rzuciła Emilia Galińska (7). 

Pięciobramkowa przewaga do przerwy 

Finał tegorocznej edycji Orlen Pucharu Polski rozegrano w Gnieźnie. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Tak było do stanu 7:6 dla Eurobudu JKS Jarosław. Wtedy mistrzynie Polski zanotowały serię siedmiu bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 13:7. Dzięki temu uspokoiły nieco grę i zaczęły kontrolować wynik. Do końca pierwszej części gry oba zespoły grały bramka za bramkę i lubinianki schodziły na przerwę przy prowadzeniu 16:11. 

Wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin 

W drugiej połowie spodziewaliśmy się kontynuacji dobrej gry szczypiornistek Zagłębia Lubin. Nieoczekiwanie jednak początek należał do jarosławianek. Udało im się zbliżyć już tylko na jedną bramkę, gdy na tablicy wyników zrobiło się 19:20. Podopieczne Bożeny Karkut zareagowały jednak najlepiej, jak mogły. Szybko odbudowały przewagę kilku bramek i zrobiło się 28:21. Do końca meczu przewaga lubinianek już nie stopniała. Pod koniec prowadziły nawet 34:24. Ostatnią bramkę w meczu zdobyły szczypiornistki Eurobudu JKS Jarosław. Mecz zakończył się wynikiem 34:25. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny zdobyły Emilia Galińska (7) i Karolina Kochaniak-Sala (6). W zespole srebrnych medalistek najskuteczniejsza była Katarzyna Kozimur (7). 

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 34:25 (16:11)

Podwójna korona Zagłębia Lubin

Po doskonałym sezonie 2022/23 szczypiornistki sięgnęły po podwójną koronę. Zasłużenie wywalczyły mistrzostwo Polski oraz sięgnęły po krajowych puchar. Tym samym po raz czwarty w historii zostały najlepszą drużyną w Polsce. Dzięki wygranej w Gnieźnie sięgnęły po ósmy Puchar Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...