STS KOD PROMOCYJNY

Czy Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz utkną w Rosji?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaCzy Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz utkną w Rosji?

Reprezentanci Polski w siatkówce Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz wciąż nie wiedzą, czy będą mogli rozwiązać kontrakty ze swoimi rosyjskimi pracodawcami i powrócić do kraju. Sytuacji nie poprawia fakt, że oboje stosunkowo niedawno podpisywali nowe umowy z rosyjskimi zespołami, w których zawarto wysokie kary pieniężne za jednostronne zerwanie porozumienia. W tym momencie Malwina Smarzek negocjuje z pracodawcami możliwość rozwiązania kontraktów za porozumieniem stron, co jest związane z sytuację geopolityczną w Europie. 

Zagraniczni zawodnicy masowo opuszczają Rosję

Po zbrojnym ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, zagraniczni zawodnicy występujący w ligach rosyjskich zaczęli masowo opuszczać ten kraj. Dotyczy to przede wszystkim najpopularniejszych dyscyplin sportowych, w tym m.in.: piłki nożnej, siatkówki, czy piłki ręcznej. Rosyjskie zespoły zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych, a tamtejsza waluta mocno słabnie, dlatego zarówno zawodnikom, jak i ich pracodawcom nie opłaca się w dłuższej perspektywie utrzymywać zagranicznych gwiazd na kontraktach. Może to być szansa dla Malwiny Smarzek i Bartosza Bednorza na polubowne rozwiązanie sporu i opuszczenie Rosji. 

Dwa tygodnie na decyzje ws. Malwiny Smarzek 

Malwina Smarzek występuje na co dzień w Lokomotiwie Kaliningrad. Reprezentantka Polski wspólnie z władzami klubu ustaliła dwutygodniowy termin na to, aby podjąć jakiekolwiek decyzje ws. swojej przyszłości. Wiele zależy od tego, jak potoczy się wojna na Ukrainie i jak międzynarodowe sankcje odbiją się na tamtejszej gospodarce i bezpieczeństwie. Ma to ogromne przełożenie na sport. W obecnej sytuacji dłuższa gra w Rosji mogłaby ograniczyć możliwości sportowego progresu siatkarki, dlatego logicznym wyjściem wydaje się próba opuszczenia Lokomotiwu i związanie się z inną europejską drużyną.

Co z Bartoszem Bednorzem?

Wciąż niepewna jest sytuacja Bartosza Bednorza. Zawodnik niedawno podpisał kontrakt z Zenitem Kazań. W tej chwili nie wypowiada się oficjalnie na temat ewentualnej próby zmiany klubu i opuszczeniu Rosji, jednak już teraz mówi się o tym, że zawodnik może mieć problem z otrzymaniem wynagrodzenia. Ze względu na niski kurs walutowy rubla, tamtejsze kontrakty przestają być opłacalne. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...