Czy Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz utkną w Rosji?

Strona głównaSiatkówkaCzy Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz utkną w Rosji?

Reprezentanci Polski w siatkówce Malwina Smarzek i Bartosz Bednorz wciąż nie wiedzą, czy będą mogli rozwiązać kontrakty ze swoimi rosyjskimi pracodawcami i powrócić do kraju. Sytuacji nie poprawia fakt, że oboje stosunkowo niedawno podpisywali nowe umowy z rosyjskimi zespołami, w których zawarto wysokie kary pieniężne za jednostronne zerwanie porozumienia. W tym momencie Malwina Smarzek negocjuje z pracodawcami możliwość rozwiązania kontraktów za porozumieniem stron, co jest związane z sytuację geopolityczną w Europie. 

Zagraniczni zawodnicy masowo opuszczają Rosję

Po zbrojnym ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, zagraniczni zawodnicy występujący w ligach rosyjskich zaczęli masowo opuszczać ten kraj. Dotyczy to przede wszystkim najpopularniejszych dyscyplin sportowych, w tym m.in.: piłki nożnej, siatkówki, czy piłki ręcznej. Rosyjskie zespoły zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych, a tamtejsza waluta mocno słabnie, dlatego zarówno zawodnikom, jak i ich pracodawcom nie opłaca się w dłuższej perspektywie utrzymywać zagranicznych gwiazd na kontraktach. Może to być szansa dla Malwiny Smarzek i Bartosza Bednorza na polubowne rozwiązanie sporu i opuszczenie Rosji. 

Dwa tygodnie na decyzje ws. Malwiny Smarzek 

Malwina Smarzek występuje na co dzień w Lokomotiwie Kaliningrad. Reprezentantka Polski wspólnie z władzami klubu ustaliła dwutygodniowy termin na to, aby podjąć jakiekolwiek decyzje ws. swojej przyszłości. Wiele zależy od tego, jak potoczy się wojna na Ukrainie i jak międzynarodowe sankcje odbiją się na tamtejszej gospodarce i bezpieczeństwie. Ma to ogromne przełożenie na sport. W obecnej sytuacji dłuższa gra w Rosji mogłaby ograniczyć możliwości sportowego progresu siatkarki, dlatego logicznym wyjściem wydaje się próba opuszczenia Lokomotiwu i związanie się z inną europejską drużyną.

Co z Bartoszem Bednorzem?

Wciąż niepewna jest sytuacja Bartosza Bednorza. Zawodnik niedawno podpisał kontrakt z Zenitem Kazań. W tej chwili nie wypowiada się oficjalnie na temat ewentualnej próby zmiany klubu i opuszczeniu Rosji, jednak już teraz mówi się o tym, że zawodnik może mieć problem z otrzymaniem wynagrodzenia. Ze względu na niski kurs walutowy rubla, tamtejsze kontrakty przestają być opłacalne. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...