Turczynki były za mocne. Polki poza strefą medalową mistrzostw Europy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceTurczynki były za mocne. Polki poza strefą medalową mistrzostw Europy

Niestety siatkarki reprezentacji Polski przegrały 0:3 z Turczynkami w ćwierćfinale mistrzostw Europy. W konsekwencji zabraknie ich w strefie medalowej. W środowe popołudnie Turczynki były wyraźnie lepsze od podopiecznych Stefano Lavariniego i zachowały więcej koncentracji w decydujących piłkach. Teraz Polki mogą skupić się na odpoczynku oraz na przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Nieudany mecz i trzysetowa porażka z Turcją

Choć faworytkami do awansu były Turczynki, to jednak mogliśmy mieć nadzieje na dobrą grę Polek. Wszystko dlatego, że tylko w tym roku trzykrotnie wygrywały już z tym rywalem. Niestety tym razem na boisku było widać różnicę. Polki w wielu fragmentach gry potrafiły utrzymywać przewagę, jednak w decydujących momentach to Turczynki odskakiwały i pewnie wygrywały kolejne partie. W pierwszym secie biało-czerwone obroniły dwie piłki setowe, jednak w końcu skapitulowały i przegrały 23:25

Druga partia długo układała się po myśli podopiecznych Stefano Lavariniego. Pod koniec prowadziły nawet 21:18. Niestety sześć kolejnych punktów zdobyły Turczynki i to one chwilę później wygrały 25:22. Trzeci set, a zwłaszcza jego końcówka, to już prawdziwy popis naszych rywalek. Od stanu 14:12 dla Polek Turczynki wygrały 13:4 i seta zakończyły 25:18. Dzięki temu bez większych problemów awansowały do półfinału mistrzostw Europy. Szkoda niewykorzystanej szansy Polek, które w tym roku grały naprawdę dobrze. Niestety do medalu mistrzostw Europy to nie wystarczyło

Turcja – Polska 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)

Odpoczynek i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich

Po porażce w ćwierćfinale mistrzostw Europy nasze reprezentantki otrzymają trochę czasu na odpoczynek. Nie będzie go dużo, ponieważ już niedługo rozpoczną przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Polki zagrają w nim w dniach 16-24 września w Łodzi. Udział w zawodach weźmie osiem drużyn. Poza Polską będą to: Włochy, USA, Tajlandia, Niemcy, Kolumbia, Słowenia i Korea Południowa. Awans do turnieju olimpijskiego wywalczą dwie najlepsze drużyny z tego zestawienia.