STS KOD PROMOCYJNY

Udany start Kajetanowicza w Rajdzie Safari. Polska załoga liderem WRC 2!

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweUdany start Kajetanowicza w Rajdzie Safari. Polska załoga liderem WRC 2!

Pierwszy etap Rajdu Safari załoga Kajetanowicz/Szczepaniak zakończyła z drugim czasem. Najszybszy duet Gill/Morales popełnił falstart i została na nich nałożona 10-sekundowa kara. Polacy wyprzedzają czeski zespół Prokop/Jurska o 0,9 sekundy.

Na dystansie próbnym załogi miały do pokonania niecałe 5 km. To tylko próba przed tym, co czeka rajdowców w kolejnych dniach.

W piątek załogi czeka trasa o długości 124,20 km. Tego dnia załogi pokonają trzy odcinki, każdy z nich dwukrotnie: Loldia (19,17 km), Geothermal (11,68 km) oraz Kedong (31,25 km). Ostatni z nich to najdłuższy oes w całym rajdzie.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...