Hit transferowy KSW. Arkadiusz Wrzosek dołącza do federacji

Strona głównaSporty walkiMMAHit transferowy KSW. Arkadiusz Wrzosek dołącza do federacji

Polskim światem MMA wstrząsnęła prawdziwa bomba. Arkadiusz Wrzosek, czyli były amatorski mistrz świata w K1 dołączył do federacji KSW. W kuluarach spekulowano o tym od jakiegoś czasu, jednak teraz zostało to oficjalnie potwierdzone. Arkadiusz Wrzosek to m.in. sensacyjny pogromca legendarnego Badra Hariego, z którym wygrał przed jego publicznością. Ostatnia walka między nimi została przerwana w wyniku zamieszek na trybunach, jednak to Polak był stroną dominującą. Teraz będzie walczył w MMA. 

Sukcesy w sportach walki

Arkadiusz Wrzosek to obecnie 30-letni zawodnik, który od lat walczy w formule kickboxingu. Na swoim koncie ma między innymi amatorskie mistrzostwo świata K-1 Global. Po tytuł sięgnął w 2016 roku. Ponadto jest Mistrzem Europy z 2014 roku w Muay Thai IFMA. W swojej karierze był także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w takich sportach walki jak: kickboxing, Sanda i Muay Thai. 

Sensacyjne zwycięstwo z Badrem Harim

W ostatnich miesiącach o Arkadiuszu Wrzosku zrobiło się bardzo głośno w międzynarodowych mediach poświęconych sportom walki. Polak sensacyjnie znokautował legendarnego kickboksera Badra Hariego. Choć reprezentant Polski trzykrotnie leżał na deskach w pierwszej rundzie, to jednak wszystko zmieniło się w kolejnej. Wówczas Arkadiusz Wrzosek wyprowadził nieoczekiwany cios i spektakularnym kopnięciem znokautował jednego z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny sportowej. Nokaut wybrano najlepszym na świecie w 2021 roku. Rewanżowa walka między nimi z 2022 roku zakończyła się skandalem. Na trybunach wybuchły zamieszki i ją przerwano. Do kolejnego starcia prawdopodobnie już nie dojdzie. 

Kiedy debiut Arkadiusza Wrzoska w KSW?

Informacja o podpisaniu kontraktu przez Arkadiusza Wrzoska z federacją KSW jest hitem. W tym momencie nie wiadomo jednak, kiedy utalentowany i uznany kickbokser zadebiutuje w klatce. Tego typu informacje powinny pojawiać się w najbliższych tygodniach.

Już teraz czekamy na sobotnią galę KSW 71 w Toruniu, podczas której zadebiutuje Artur Szpilka. Nie jest wykluczone, że w Toruniu pojawi się gościnnie Arkadiusz Wrzosek i dowiemy się trochę więcej o jego wspólnych planach z federacją KSW. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...