STS KOD PROMOCYJNY

Hit transferowy KSW. Arkadiusz Wrzosek dołącza do federacji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAHit transferowy KSW. Arkadiusz Wrzosek dołącza do federacji

Polskim światem MMA wstrząsnęła prawdziwa bomba. Arkadiusz Wrzosek, czyli były amatorski mistrz świata w K1 dołączył do federacji KSW. W kuluarach spekulowano o tym od jakiegoś czasu, jednak teraz zostało to oficjalnie potwierdzone. Arkadiusz Wrzosek to m.in. sensacyjny pogromca legendarnego Badra Hariego, z którym wygrał przed jego publicznością. Ostatnia walka między nimi została przerwana w wyniku zamieszek na trybunach, jednak to Polak był stroną dominującą. Teraz będzie walczył w MMA. 

Sukcesy w sportach walki

Arkadiusz Wrzosek to obecnie 30-letni zawodnik, który od lat walczy w formule kickboxingu. Na swoim koncie ma między innymi amatorskie mistrzostwo świata K-1 Global. Po tytuł sięgnął w 2016 roku. Ponadto jest Mistrzem Europy z 2014 roku w Muay Thai IFMA. W swojej karierze był także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w takich sportach walki jak: kickboxing, Sanda i Muay Thai. 

Sensacyjne zwycięstwo z Badrem Harim

W ostatnich miesiącach o Arkadiuszu Wrzosku zrobiło się bardzo głośno w międzynarodowych mediach poświęconych sportom walki. Polak sensacyjnie znokautował legendarnego kickboksera Badra Hariego. Choć reprezentant Polski trzykrotnie leżał na deskach w pierwszej rundzie, to jednak wszystko zmieniło się w kolejnej. Wówczas Arkadiusz Wrzosek wyprowadził nieoczekiwany cios i spektakularnym kopnięciem znokautował jednego z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny sportowej. Nokaut wybrano najlepszym na świecie w 2021 roku. Rewanżowa walka między nimi z 2022 roku zakończyła się skandalem. Na trybunach wybuchły zamieszki i ją przerwano. Do kolejnego starcia prawdopodobnie już nie dojdzie. 

Kiedy debiut Arkadiusza Wrzoska w KSW?

Informacja o podpisaniu kontraktu przez Arkadiusza Wrzoska z federacją KSW jest hitem. W tym momencie nie wiadomo jednak, kiedy utalentowany i uznany kickbokser zadebiutuje w klatce. Tego typu informacje powinny pojawiać się w najbliższych tygodniach.

Już teraz czekamy na sobotnią galę KSW 71 w Toruniu, podczas której zadebiutuje Artur Szpilka. Nie jest wykluczone, że w Toruniu pojawi się gościnnie Arkadiusz Wrzosek i dowiemy się trochę więcej o jego wspólnych planach z federacją KSW. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...