Artur Szpilka vs Siergiej Radczenko oficjalnie na KSW 71! Rewanż już 18 czerwca

Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szpilka vs Siergiej Radczenko oficjalnie na KSW 71! Rewanż już 18...

Oficjalnie potwierdzone zostało starcie między Arturem Szpilką i Siergiejem Radczenko. Rewanż między zawodnikami odbędzie się na zasadach mieszanych sztuk walki na gali KSW 71, która będzie miała miejsce już 18 czerwca w Toruniu.

Rewanż za walkę o kontrowersyjnym werdykcie

Długo przyszło czekać kibicom sportów walki na debiut Artura Szpilki w nowej dla niego płaszczyźnie MMA. Od pewnego czasu wiadomo było jednak, że wydarzenie to nastąpi 18 czerwca na gali KSW 71 w Toruniu. Teraz oficjalnie wiadomo z kim zmierzy się w oktagonie były pretendent do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Rywalem Polaka będzie Sergiej Radczenko, który po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej przegrał z nim w boksie ponad dwa lata temu, w marcu 2020 roku.

Kto jest faworytem?

Ciężko przewidzieć jak przebiegnie pojedynek pomiędzy Szpilką a Radczenko w płaszczyźnie MMA. Wydaje się, że delikatną przewagę powinien mieć Ukrainiec, który ma za sobą już występ w mieszanych sztukach walki. Według zakładów bukmacherskich STS siły rozkładają się jednak po równo. Kurs na wygraną „Szpili”, tak jak na triumf jego oponenta, wynosi 1,90.

Kogo jeszcze zobaczymy na gali KSW 71?

Na chwilę obecną wiemy, że w 18 czerwca w Toruniu dojdzie do mistrzowskiej walki w kategorii lekkiej między Marianem Ziółkowskim i Sebastianem Rajewskim. Oprócz tego zobaczymy walkę Artura Sowińskiego z Donovanem Desmae, a także powrót Marcina Różalskiego do oktagonu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...