Marian Ziółkowski wraca bronić mistrzowskiego pasa! Walka wieczoru na KSW 71 ogłoszona

Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski wraca bronić mistrzowskiego pasa! Walka wieczoru na KSW 71 ogłoszona

Walka wieczoru gali KSW 71, która odbędzie się w Toruniu 18 czerwca, została oficjalnie ogłoszona. Marian Ziółkowski w obronie mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej podejmie Sebastiana Rajewskiego.

Trzecia obrona pasa

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1NC) do obrony tytułu organizacji KSW stanie po raz trzeci. W dwóch poprzednich starciach rozprawił się kolejno z Maciejem Kazieczko, a także Borysem Mańkowskim. Tym razem jego rywalem będzie Sebastian Rajewski (12-6), który aktualnie znajduje się na drugim miejscu w rankingu kategorii lekkiej. Rajewski, podobnie jak i obecny mistrz, napędzony jest serią trzech wygranych z rzędu.

Salahdine Parnasse musi poczekać

Od dłuższego czasu mistrzowskiego pojedynku z Ziółkowskim w głośny sposób domagał się Salahdine Parnasse (17-1-1), czempion KSW kategorii piórkowej. Francuz za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wielokrotnie bowiem oświadczał, że to on powinien być kolejnym oponentem Mariana Ziółkowskiego. Potencjalna wygrana z „Golden Boyem” oznaczałaby, że Parnasse – tak jak Roberto Soldić – byłby podwójnym mistrzem KSW. Włodarze organizacji postanowili jednak inaczej i to Sebastian Rajewski otrzyma szansę na zdobycie najważniejszego trofeum.

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 71?

Na ten moment pewnym jest, że zobaczymy starcie Artura Sowińskiego z Donovanem Desmae, a także debiut Artura Szpilki w MMA.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...