STS KOD PROMOCYJNY

Joanna Jędrzejczyk wprowadzona do galerii sław UFC

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJoanna Jędrzejczyk wprowadzona do galerii sław UFC

Nadszedł historyczny moment. Joanna Jędrzejczyk została oficjalnie wprowadzona do galerii sław UFC. To wielkie wydarzenie dla polskiego MMA. Uroczysta ceremonia odbyła się w Las Vegas w nocy czasu polskiego z czwartku na piątek. Poza Joanną Jędrzejczyk do galerii sław UFC dołączyli m.in.: Wanderlei Silva, Frankie Edgar i Mauricio Rua. O tym, że Polka zostanie doceniona, dowiedzieliśmy się już w marcu podczas gali UFC 299. 

Pierwsza Polka w galerii sław UFC

Bez wątpienia to wyjątkowa chwila dla polskiego MMA. Joanna Jędrzejczyk jako pierwsza Polka została włączona do galerii sław UFC, czyli największej i najlepszej organizacji MMA na świecie. O tym wyróżnieniu wiedzieliśmy już od marca, gdy na gali UFC 299 szef UFC Dana White potwierdził tę informację. Wcześniej wspominał o tym już w czerwcu 2022 roku od razu po zakończeniu kariery przez mistrzynię z Polski. 

Uroczyste wydarzenie miało miejsce w Las Vegas w nocy polskiego czasu z 27 na 28 czerwca. W trakcie ceremonii do galerii sław UFC dołączyli m.in.: Joanna Jędrzejczyk, Wanderlei Silva, Frankie Edgar i Mauricio Rua. Jednocześnie Polka została dopiero drugą kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu. Przed nią w galerii sław znalazła się tylko Ronda Rousey. Liczymy na to, że niedługo w ślady Joanny Jędrzejczyk pójdą inni fighterzy z Polski. Blisko tego wydaje się być były mistrz UFC Jan Błachowicz, który wciąż kontynuuje swoją zawodową karierę. 

Joanna Jędrzejczyk to jedna z legend UFC

Joanna Jędrzejczyk sumiennie zapracowała sobie na to wyróżnienie. W latach 2015-2017 dzierżyła tytuł mistrzyni kategorii słomkowej. Dała się zapamiętać z emocjonujących pojedynków. Jako pierwsza Polka sięgnęła po tytuł mistrzowski organizacji UFC. W pamięci kibiców do dziś pozostają jej wali z takimi zawodniczkami, jak m.in.: Jessica Andrade, Karolina Kowalkiewicz, Claudia Gadelha i Carla Esparza. Joanna Jędrzejczyk karierę sportową oficjalnie zakończyła w 2022 roku po tym, jak przegrała z inną mistrzynią Chinką Weili Zhang. Wciąż jednak jest aktywna w środowisku MMA i często pojawia się na galach UFC, gdzie wspiera m.in. Mateusza Gamrota. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...