Patryk Kaczmarczyk zmierzy się z Pascalem Hintzenem na KSW 77. Szykuje się emocjonująca walka w kategorii piórkowej

Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Kaczmarczyk zmierzy się z Pascalem Hintzenem na KSW 77. Szykuje się...

Coraz więcej wiadomo na temat finalnego kształtu karty walk gali KSW 77, której walką wieczoru będzie starcie dwóch legend polskiej sceny MMA – Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Do rozpiski wydarzenia dołączone zostało bardzo ciekawe zestawienie kategorii piórkowej pomiędzy Patrykiem Kaczmarczykiem i Pascalem Hintzenem.

Ważna walka w kategorii piórkowej

Pomimo że ani jeden, ani drugi zawodnik nie znajduje się w oficjalnym rankingu KSW najlepszych zawodników kategorii piórkowej, z pewnością starcie to wzbudzi wiele emocji. Patryk Kaczmarczyk (8-2) na gali KSW 77 stanie w oktagonie naprzeciwko Pascala Hintzena (8-1). Dla obydwu zawodników będzie to bardzo ważna batalia, której zwycięzca będzie mógł liczyć w przyszłości na starcia z czołówką kategorii piórkowej. Polak i Niemiec legitymują się bardzo zbliżonym zawodowym bilansem walk, a ich umiejętności wydają się być na bardzo zbliżonym poziomie. Kaczmarczyk w grudniu wróci do oktagonu jednak po przegranej przez nokaut, podczas gdy dla Hintzena najbliższy bój będzie szansą na drugie zwycięstwo z rzędu.

Najmocniejsza gala KSW w historii?

Grudniowa gala KSW 77, która odbędzie się w Gliwicach zapowiada się istnie fascynująco. Oprócz starcia wieczoru, na które czeka całą polska scena mieszanych sztuk walki, pomiędzy Pudzianowskim i Khalidovem, 10 grudnia kibice zgromadzeni w Arenie Gliwice zobaczą jeszcze dwie walki mistrzowskie. O tron wagi półciężkiej zawalczą Ibragim Chuzigaev oraz Ivan Erslan, natomiast o prym w kategorii koguciej powalczą Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz. Rzadko która gala cechuje się dwiema mistrzowskimi bataliami, a przecież do tego jeszcze wcześniej wspomniane starcie wieczoru i wiele innych ciekawych walk.

Karta walk KSW 77

Na chwilę obecną rozpiska ostatniej w tym roku gali KSW prezentuje się następująco:

  • Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski
  • Ibragim Chuzigaev vs Ivan Erslan
  • Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz
  • Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev
  • Andrzej Grzebyk vs Emil Meek
  • Shamad Erzanukaev vs Carl McNally
  • Patryk Kaczmarczyk vs Pascal Hintzen

10 grudnia dojdzie do aż dziesięciu pojedynków na gali KSW 77. Oznacza to, że jeszcze trzy zestawienia nie zostały ogłoszone.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń...