Karolina Wójcik może wywalczyć kontrakt z UFC. Polka weźmie udział w DWCS

Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Wójcik może wywalczyć kontrakt z UFC. Polka weźmie udział w DWCS

Karolina Wójcik, znana między innymi z występów w organizacji KSW, wystąpi 9 sierpnia na Dana White’s Contender Series. W walce, której stawką będzie kontrakt z największą organizacją MMA na świecie, Polka zmierzy się z Sandrą Lavado z Peru.

Wójcik przed najważniejszym pojedynkiem w karierze

Karolina Wójcik (8-2) stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. O Angaż w UFC rywalizować będzie z Sandrą Lavado (10-2), która cztery ze swoich dziesięciu triumfów odnotowywała przez poddanie. Peruwianka ma ponadto minimalnie większe doświadczenie od Polki. Starcie zapowiada się jednak wyrównanie i o zwycięstwie powinny zadecydować detale.

Czym jest Dana White’s Contender Series?

Dana White’s Contender Series jest regularną serią organizowaną przez prezydenta UFC, Dane White’a, mającą na celu promocję mieszanych sztuk walki. Zawodnicy mierzący się ze sobą w ramach DWCS walczą o kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. W przeszłości w ten sposób występy w federacji zza oceanu wywalczyli sobie między innymi Sean O’Malley , Johnny Walker czy Łukasz Brzeski.

DWCS w zakładach bukmacherskich

Bukmacherem umożliwiającym obstawianie starć na najbliższej edycji Dana White’s Contender Series będzie STS. Zakłady związane z tym wydarzeniem powinny się pojawić w ofercie zakładów bukmacherskich już w lipcu.

Dwójka biało-czerwonych na DWCS 9 sierpnia?

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 9 sierpnia na DWCS zobaczymy też Mateusza Rębeckiego. O jego nadchodzącej walce możemy przeczytać poniżej:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...