Karolina Wójcik może wywalczyć kontrakt z UFC. Polka weźmie udział w DWCS

Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Wójcik może wywalczyć kontrakt z UFC. Polka weźmie udział w DWCS

Karolina Wójcik, znana między innymi z występów w organizacji KSW, wystąpi 9 sierpnia na Dana White’s Contender Series. W walce, której stawką będzie kontrakt z największą organizacją MMA na świecie, Polka zmierzy się z Sandrą Lavado z Peru.

Wójcik przed najważniejszym pojedynkiem w karierze

Karolina Wójcik (8-2) stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. O Angaż w UFC rywalizować będzie z Sandrą Lavado (10-2), która cztery ze swoich dziesięciu triumfów odnotowywała przez poddanie. Peruwianka ma ponadto minimalnie większe doświadczenie od Polki. Starcie zapowiada się jednak wyrównanie i o zwycięstwie powinny zadecydować detale.

Czym jest Dana White’s Contender Series?

Dana White’s Contender Series jest regularną serią organizowaną przez prezydenta UFC, Dane White’a, mającą na celu promocję mieszanych sztuk walki. Zawodnicy mierzący się ze sobą w ramach DWCS walczą o kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. W przeszłości w ten sposób występy w federacji zza oceanu wywalczyli sobie między innymi Sean O’Malley , Johnny Walker czy Łukasz Brzeski.

DWCS w zakładach bukmacherskich

Bukmacherem umożliwiającym obstawianie starć na najbliższej edycji Dana White’s Contender Series będzie STS. Zakłady związane z tym wydarzeniem powinny się pojawić w ofercie zakładów bukmacherskich już w lipcu.

Dwójka biało-czerwonych na DWCS 9 sierpnia?

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 9 sierpnia na DWCS zobaczymy też Mateusza Rębeckiego. O jego nadchodzącej walce możemy przeczytać poniżej:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...