STS KOD PROMOCYJNY

Kilka zmian. Nowy ranking KSW!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAKilka zmian. Nowy ranking KSW!

KSW ogłosiło nowy ranking organizacji po ostatniej gali. Dzięki dobrym występom podczas gali KSW 84 awans zaliczyli Damian Janikowski oraz Bartosz Leśko. Dla tego drugiego to debiut w rankingu największej w Polsce organizacji MMA.

Najwięcej w ciężkiej i półśredniej

Wymieniony duet to jednak tylko niewielka część zmian, jakie zaszły w rankingu Konfrontacji Sztuk Walki. Najwięcej korekt doszło w kategoriach ciężkiej i półśredniej. W przypadku pierwszej liderem nadal jest Darko Stosić. Ustępuje jedynie niepokonanemu mistrzowi, Philipowi De Friesowi. W tej części rankingu zameldowały się dwie nowe osoby.

Są nimi Polak Filip Bajor i Stefan Vojcak ze Słowacji. Awans z kolei zaliczył Filip Stawowy, który zajmuje piąte miejsce. Bajor został sklasyfikowany jako czwarty, a Vojacak jako szósty. W przypadku półśredniej na szczycie także bez zmian – mistrzem jest Adrian Bartosiński, a liderem Andrzej Grzebyk.

Awanse zaliczyli za to Emil Weber Meek z Norwegii i Marcin Krakowiak. Obaj przesunęli się o jedną pozycję i zajmują odpowiednio szóstą i siódmą lokatę. Nowym zawodnikiem w zestawieniu został z kolei Henry Fadipe posiadający obywatelstwa Nigerii i Irlandii.

Janikowski skoczył o dwie pozycje

Podobnie dużo zmian zaszło w wadze koguciej. Awanse zaliczyli Filip Macek (na 4 miejsce), Patryk Surdyn (na 5) oraz Brazylijczyk Gustavo Oliveira (o dwie lokaty na 6 miejsce). Spadli za to Bruno Augusto (o trzy pozycje, na 7 miejsce) oraz Kamil Szkaradek (na miejsce 8).

Ostatnie korekty nastąpiły w wadze średniej. Tam Damian Janikowski zameldował się na szóstej pozycji. Awansował więc o dwa „oczka”. Debiut w rankingu zaliczył z kolei Bartosz Leśko. Kolejnych zmian można spodziewać się po najbliższej gali KSW 85. Ta została zaplanowana na 19 sierpnia w Nowym Sączu.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...