Kilka zmian. Nowy ranking KSW!

Strona głównaSporty walkiMMAKilka zmian. Nowy ranking KSW!

KSW ogłosiło nowy ranking organizacji po ostatniej gali. Dzięki dobrym występom podczas gali KSW 84 awans zaliczyli Damian Janikowski oraz Bartosz Leśko. Dla tego drugiego to debiut w rankingu największej w Polsce organizacji MMA.

Najwięcej w ciężkiej i półśredniej

Wymieniony duet to jednak tylko niewielka część zmian, jakie zaszły w rankingu Konfrontacji Sztuk Walki. Najwięcej korekt doszło w kategoriach ciężkiej i półśredniej. W przypadku pierwszej liderem nadal jest Darko Stosić. Ustępuje jedynie niepokonanemu mistrzowi, Philipowi De Friesowi. W tej części rankingu zameldowały się dwie nowe osoby.

Są nimi Polak Filip Bajor i Stefan Vojcak ze Słowacji. Awans z kolei zaliczył Filip Stawowy, który zajmuje piąte miejsce. Bajor został sklasyfikowany jako czwarty, a Vojacak jako szósty. W przypadku półśredniej na szczycie także bez zmian – mistrzem jest Adrian Bartosiński, a liderem Andrzej Grzebyk.

Awanse zaliczyli za to Emil Weber Meek z Norwegii i Marcin Krakowiak. Obaj przesunęli się o jedną pozycję i zajmują odpowiednio szóstą i siódmą lokatę. Nowym zawodnikiem w zestawieniu został z kolei Henry Fadipe posiadający obywatelstwa Nigerii i Irlandii.

Janikowski skoczył o dwie pozycje

Podobnie dużo zmian zaszło w wadze koguciej. Awanse zaliczyli Filip Macek (na 4 miejsce), Patryk Surdyn (na 5) oraz Brazylijczyk Gustavo Oliveira (o dwie lokaty na 6 miejsce). Spadli za to Bruno Augusto (o trzy pozycje, na 7 miejsce) oraz Kamil Szkaradek (na miejsce 8).

Ostatnie korekty nastąpiły w wadze średniej. Tam Damian Janikowski zameldował się na szóstej pozycji. Awansował więc o dwa „oczka”. Debiut w rankingu zaliczył z kolei Bartosz Leśko. Kolejnych zmian można spodziewać się po najbliższej gali KSW 85. Ta została zaplanowana na 19 sierpnia w Nowym Sączu.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....