STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny ciekawy pojedynek. Karta walk KSW 85 się powiększa!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAKolejny ciekawy pojedynek. Karta walk KSW 85 się powiększa!

KSW odkryło kolejne karty przed zaplanowaną na 19 sierpnia galą. Poza dwiema walkami o mistrzowskie pasy kibice będą mogli oglądać pojedynek na szczycie wagi półciężkiej. Podczas KSW 85 rękawice skrzyżują Oumar Sy oraz Kleber Raimundo Silva.

Aspiruje do mistrzowskiego pasa

Wiadomo z góry, że tej walce daleko będzie do pojedynków Salahdine Parnasse – Robert Ruchała, czy nawet Ibragim Chuzhigaev – Bohdan Gnidko (obie o pasy mistrzowskie KSW). Mimo to starcie zapowiada się interesująco, szczególnie że jeden z nich w dziewięciu pojedynkach nie zaznał smaku porażki.

Mowa o Oumarze Sy, który dla KSW walczył dotychczas trzy razy. Wszystkie swoje walki wygrał, co dało mu drugie miejsce w rankingu wagi półciężkiej. Co to oznacza? Potencjalne zwycięstwo w pojedynku z Silvą może dać mu możliwość walki o mistrzowski tytuł ze zwycięzcą walki Chuzhigaev – Gnidko.

Po jego rywalu nie można spodziewać się nazbyt wiele. Nie jest systematyczny. Raz wygrywa, raz przegrywa. Na razie ma za sobą debiut w polskiej organizacji. Wygrał w nim z Łukaszem Sudolskim przez nokaut. Może być więc ciekawie.

Dwa pasy na szali

Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie ciekawiej zapowiadają się dwie główne walki podczas gali w Nowym Sączu. Patrząc z drugiej strony cała karta zapowiada się jako doskonałe uzupełnienie dwóch walk wieczoru.

Poza nimi w oktagonie zobaczymy zawodników niepokonanych w MMA. Między innymi Kamil Szkaradek, który zmierzy się z Patrykiem Surdynem, czy też walka kobiet między Wiktorią Czyżewską, a Sandrą Succar.

Karta walk KSW 85

Walka wieczoru

65,8 kg: Salahdine Parnasse (17-1, 2 KO) – Robert Ruchała (9-0, 1 KO) – walka o pas kategorii piórkowej

Karta główna

93 kg: Ibragim Chuzhigaev (17-5, 8 KO) – Bohdan Gnidko (10-0, 6 KO) – walka o pas wagi półciężkiej

65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk (9-2, 3 KO) vs Daniel Tărchilă (6-1, 2 KO)

61,2 kg: Patryk Surdyn (7-3, 1 KO) vs Kamil Szkaradek (4-0, 1 KO)

93 kg: Oumar Sy (9-0, 4 KO) – Kleber Raimundo Silva (21-12, 14 KO)

77,1 kg: Michał Pietrzak (10-6-1, 3 KO) – Marcin Krakowiak (12-4, 5 KO)

56,7 kg: Wiktoria Czyżewska (2-0, 2 KO) – Sandra Succar (2-0)

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...