Ruchała poznał rywala. Wielka walka podczas KSW 85!

Strona głównaSporty walkiMMARuchała poznał rywala. Wielka walka podczas KSW 85!

Rywalizacja podczas KSW 85 zapowiada się niezwykle interesująco. W walce wieczoru Robert Ruchała zawalczy przed swoją publicznością z Salahdinem Parnassem. Pojedynek unifikacyjny pasy wagi piórkowej zapowiada się ekscytująco.

Utrzyma dwa pasy?

Francus zdobywał już pas w kategorii piórkowej. Po raz pierwszy dokonał tego w 2019 roku pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Parnasse zdołał go obronić w pojedynku z Ivanem Buchingerem. Następnie stracił pas na rzecz Daniela Torresa.

Zdołał jednak podczas KSW 65 zrewanżować się Brazylijczykowi. Następnie przeniósł się do wagi lekkiej, gdzie także wygrywał. Najpierw pokonał Sebastiana Rajewskiego i zdobył pas tymczasowy. Następnie miał się zmierzyć z dotychczasowym mistrzem kategorii lekkiej, Marianem Ziółkowskim. Rywalizacja jednak nie doszła do skutku przez kontuzję Polaka.

Ziółkowski zwakował pas. Oznacza to więc, że Parnasse dzierży obecnie dwa tytuły mistrzowskie. Pas kategorii piórkowej będzie na szali pojedynku z Ruchałą.

Pozostanie niepokonany?

Parnasse z Ziółkowskim miał walczyć podczas gali KSW na Stadionie Narodowym. Między innymi przez kontuzję Ziółkowskiego Francuz skrzyżuje rękawice z Polakiem. Ruchała zawalczy w swoim rodzinnym Nowym Sączu.

Polak podejdzie do walki z nieskazitelnym bilansem. Francuz w karierze poniósł już jedną porażkę, ze wspomnianym Torresem podczas KSW 58. Ruchała zapewne będzie chciał utrzymać dobre statystyki. Kibiców na pewno czeka ciekawe starcie, szczególnie że na 27 starć obu zawodników tylko cztery razy walki kończyły się przed czasem.

Karta walk KSW 85 w Nowym Sączu

Walka o pas kategorii piórkowej: 65,8 kg/145 lb: Salahdin Parnasse (17-1, 2 KO) – Robert Ruchała (9-0, 1 KO)

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...