STS KOD PROMOCYJNY

Ruchała poznał rywala. Wielka walka podczas KSW 85!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMARuchała poznał rywala. Wielka walka podczas KSW 85!

Rywalizacja podczas KSW 85 zapowiada się niezwykle interesująco. W walce wieczoru Robert Ruchała zawalczy przed swoją publicznością z Salahdinem Parnassem. Pojedynek unifikacyjny pasy wagi piórkowej zapowiada się ekscytująco.

Utrzyma dwa pasy?

Francus zdobywał już pas w kategorii piórkowej. Po raz pierwszy dokonał tego w 2019 roku pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Parnasse zdołał go obronić w pojedynku z Ivanem Buchingerem. Następnie stracił pas na rzecz Daniela Torresa.

Zdołał jednak podczas KSW 65 zrewanżować się Brazylijczykowi. Następnie przeniósł się do wagi lekkiej, gdzie także wygrywał. Najpierw pokonał Sebastiana Rajewskiego i zdobył pas tymczasowy. Następnie miał się zmierzyć z dotychczasowym mistrzem kategorii lekkiej, Marianem Ziółkowskim. Rywalizacja jednak nie doszła do skutku przez kontuzję Polaka.

Ziółkowski zwakował pas. Oznacza to więc, że Parnasse dzierży obecnie dwa tytuły mistrzowskie. Pas kategorii piórkowej będzie na szali pojedynku z Ruchałą.

Pozostanie niepokonany?

Parnasse z Ziółkowskim miał walczyć podczas gali KSW na Stadionie Narodowym. Między innymi przez kontuzję Ziółkowskiego Francuz skrzyżuje rękawice z Polakiem. Ruchała zawalczy w swoim rodzinnym Nowym Sączu.

Polak podejdzie do walki z nieskazitelnym bilansem. Francuz w karierze poniósł już jedną porażkę, ze wspomnianym Torresem podczas KSW 58. Ruchała zapewne będzie chciał utrzymać dobre statystyki. Kibiców na pewno czeka ciekawe starcie, szczególnie że na 27 starć obu zawodników tylko cztery razy walki kończyły się przed czasem.

Karta walk KSW 85 w Nowym Sączu

Walka o pas kategorii piórkowej: 65,8 kg/145 lb: Salahdin Parnasse (17-1, 2 KO) – Robert Ruchała (9-0, 1 KO)

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...