Walka Mateusza Rębeckiego o kontrakt z UFC przełożona. Polak będzie musiał chwilę poczekać

Strona głównaSporty walkiMMAWalka Mateusza Rębeckiego o kontrakt z UFC przełożona. Polak będzie musiał chwilę...

Przesunięta została walka Mateusza Rębeckiego w ramach Dana White’s Contender Series, w której to Polak może zapewnić sobie podpisanie umowy z największą organizacją światowego MMA – UFC. „Chińczyk” nie będzie jednak musiał o wiele dłużej czekać na najważniejsze starcie w swojej dotychczasowej karierze. Pierwotnie do starcia miało dojść 9 sierpnia, a teraz przewiduje się, że do oktagonu wejdzie 30 sierpnia.

Zmianie ulega tylko data, jednak rywal pozostaje ten sam. Będzie nim pochodzący z Brazylii Rodrigo Lidio (12-2). Możemy przypuszczać, że walka będzie stać na naprawdę wysokim poziomie. Brazylijczyk słynie z piekielnie silnego ciosu, o czym świadczą jego statystyki – odniósł on bowiem aż 10 z 12 swoich zwycięstw przed czasem, wskutek nokautu. Mateusz Rębecki (14-1) to z kolei posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu, a także mistrz polskiej organizacji FEN kategorii lekkiej, który zdobytego trofeum bronił z powodzeniem aż siedem razy. Bardzo mocno trzymamy kciuki za Mateusza. Liczymy bowiem, że grono Polaków występujących w UFC się powiększy!

Warto wspomnieć, że Polak jest zdecydowanym faworytem. Kurs na triumf Rębeckiego w zakładach bukmacherskich wynosi 1,35, podczas gdy wygrana Rodrigo Lidio oznaczona jest stawką o wysokości 3,00.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Religijny inżynier z nałogiem. Kim jest Fernando Santos?

Zatrudnienie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa obiło się szerokim echem. W świecie futbolu to doskonale znane nazwisko, które fachem trenera zajmuje się...