Łukasz Brzeski z kontraktem na kolejną walkę w UFC. Szczegóły jednak pozostają nieznane

Strona głównaSporty walkiMMAŁukasz Brzeski z kontraktem na kolejną walkę w UFC. Szczegóły jednak...

Łukasz Brzeski, który zapewnił sobie kontrakt w UFC poprzez solidny występ w Dana White’s Contender Series, w niedalekiej przyszłości stoczy swoją drugą walkę dla amerykańskiego giganta. Na ten moment nazwisko przeciwnika i data pozostają jednak jeszcze nieznane.

Druga szansa Brzeskiego

Łukasz Brzeski, po długim zawieszeniu, którego przyczyną było wykrycie nielegalnych substancji w organizmie Polaka podczas jednej z walk we wrześniu 2021 roku, w końcu tego lata doczekał się debiutu w UFC. W swoim inauguracyjnym występie odniósł jednak porażkę i nie wiadomo było do końca czy zobaczymy go jeszcze kiedyś w największej organizacji MMA na świecie. Teraz jednakże mamy już pewność, że zawodnik otrzyma jeszcze przynajmniej jedną szansę zaprezentowania swoich możliwości w oktagonie UFC.

O podpisaniu kontraktu na nadchodzące starcie poinformował na swoich mediach społecznościowych menedżer zawodnika.

Kontrowersyjna porażka w debiucie

Były zawodnik polskiej federacji Babilon MMA swój debiut za oceanem przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej. Polak bowiem, pomimo skazywania na porażkę przed pojedynkiem z Martinem Budayem, zaprezentował się z naprawdę niezłej strony. Według oficjalnych statystyk nasz reprezentant niemalże dwa razy więcej uderzeń od swojego przeciwnika, a mimo to nie znalazł uznania w opinii sędziów.


Czytaj także: Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...