STS KOD PROMOCYJNY

Dwie nowe walki na gali XTB KSW 88. Zmiany w przeddzień wydarzenia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADwie nowe walki na gali XTB KSW 88. Zmiany w przeddzień wydarzenia

Dosłownie w przeddzień gali XTB KSW 88 doszło do istotnych zmian w karcie walk. Ramzan Jembiev nie wypełnił limitu wagowego i jego pojedynek z Danielem Tarchilą został odwołany. Ostatecznie obaj wystąpią w Radomiu, jednak zmierzą się z innymi rywalami. Jembiev w klatce spotka się z Fabianem Łuczakiem, a Daniel Tarchila z Vladyslavem Falbiychukiem. Gala XTB KSW 88 odbędzie się już 11 listopada. 

Ramzan Jembiev nie wypełnił limitu wagowego

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Na oficjalnym ważeniu przed galą XTB KSW 88 w Radomiu okazało się, że Ramzan Jembiev (4-1, 2 KO) nie wypełnił limitu wagowego dla kategorii piórkowej. Przekroczył go o 4,2 kg. W związku z tym jego pojedynek z Danielem Tarchilą (6-2, 2 KO, 2 Sub) został odwołany. Szkoda, ponieważ zapowiadało się ciekawe starcie jednych z najlepszych zawodników wagi piórkowej w organizacji KSW. Organizatorzy zostali postawieni w sytuacji awaryjnej i w ostatniej chwili zakontraktowali nowych zawodników, dzięki czemu zarówno Ramzan Jembiev, jak i Daniel Tarchila wystąpią w Radomiu. To kolejne zmiany w karcie walk KSW 88, ponieważ nie tak dawno z powodu kontuzji wypadł Andi Vrtacić.

Fabian Łuczak rywalem Jembieva

Nowym przeciwnikiem Ramzana Jembieva będzie Fabian Łuczak (2-0). Dla Polaka będzie to debiut w organizacji KSW. Z marszu wszedł do karty walk i będzie próbował przeciwstawić się faworytowi. Fabian Łuczak z zawodowym MMA związany jest od kilkunastu miesięcy. Pierwszy pojedynek stoczył w grudniu ubiegłego roku, a ostatni w maju tego roku. Oba wygrał i przystąpi do walki w Radomiu z bilansem 2-0. O utrzymanie miana niepokonanego będzie jednak bardzo trudno. 

Daniel Tarchila vs Vladyslav Falbiychuk

Daniel Tarchila zmierzy się z kolei z reprezentującym Ukrainę Vladyslavem Falbiychukiem, dla którego będzie to debiut w zawodowym MMA. Na co dzień zawodnik ten trenuje w klubie Czerwony Smok obok takich fighterów jak Mateusz Gamrot i Borys Mańkowski. Ma więc od kogo się uczyć. Do tej pory z sukcesami rywalizował w amatorskim MMA pod skrzydłami Stowarzyszenia MMA Polska. Teraz czeka go zdecydowanie trudniejsze zadanie. Faworytem walki będzie Mołdawianin Daniel Tarchila.

Aktualna karta walk XTB KSW 88 w Radomiu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 88 w Radomiu:

Walka wieczoru

Daniel Rutkowski vs Patryk Kaczmarczyk

Karta główna

Bartosz Leśko vs Piotr Kuberski

Henrique da Silva vs Marcin Wójcik

Anita Bekus vs Maria Silva

Štefan Vojčák vs Kamil Gawryjołek

Albert Odzimkowski vs Nemanja Nikolić

Krystian Bielski vs Konrad Rusiński

Daniel Tarchila vs Vladyslav Falbiychuk

Ramzan Jembiev vs Fabian Łuczak

Jacek Gać vs Michał Gniady

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...