STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Hit na HIGH League 6. Pasha zmierzy się z Marcinem Dubielem

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiMMAHit na HIGH League 6. Pasha zmierzy się z Marcinem Dubielem

Takiego zestawienia kompletnie nikt się nie spodziewał. Wracający do oktagonu HIGH League Jarosław „pasha” Jarząbkowski zmierzy się z Marcinem Dubielem. Ostatnie walki obu zawodników przeszły do historii polskich freak-fightów.

Pasha skrzyżuje rękawice z Dubielem

Kilka dni temu federacja HIGH League ogłosiła, że w karcie walk HIGH League 6 znajdzie się Jarosław „pasha” Jarząbkowski. Żywa legenda CS:GO (pozdrawiamy kibiców i graczy IEM Katowice 2023!) ma już za sobą debiut w oktagonie w walce z Michałem „Owca WK” Owczarzakiem, jednak przez problemy zdrowotne „pasha” niemal rok odpoczywał od udziału we freak figtach. Teraz jego najbliższym przeciwnikiem będzie Marcin Dubiel, który ma podpisany kontrakt z federacją FAME, jednak po raz kolejny w ramach wypożyczenia zawalczy w HIGH League.

Walka odbędzie się na zasadach MMA, trzy rundy po 3 minuty każda. Najbardziej interesująca jest jednak kategoria wagowa. Zgodnie z kontraktem, limit wagowy to 79,5 kg. Oznacza to, że umięśniony Jarząbkowski będzie musiał skupić się na redukcji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że równo rok temu w trakcie swojej pierwszej walki ważył 90,5 kg. 

Kolejne, duże wyzwanie Dubiela

Marcin Dubiel przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w polskim świecie freak fightów. Influencer znany z YouTube’a wygrał 4 z 6 stoczonych walk. Ma jedną walkę na gali HIGH Leageue. W walce wieczoru przegrał z Alberto Simao. Trzeba mieć na uwadze, że Alberto znacząco przewyższał Dubiela warunkami fizycznymi, jednak ten zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Do historii polskich freaków przejdzie walka Marcina Dubiela z Kacprem Błońskim. Obaj zawodnicy stoczyli pojedynek w małej klatce bez limitu czasowego. Niesamowicie wyczerpujący bój trwał prawie 20 minut i Dubiel resztkami sił poddał swojego rywala. W ostatnim pojedynku bez większego problemu pokonał Mateusza „Trąbę” Trąbkę.

HIGH League 6 już w marcu

Gala HIGH League 6 odbędzie się 18 marca w katowickim Spodku. Federacja zdawkowo odkrywa kolejne pozycje na karcie walk. Zapowiedziano walkę  Marcina “El Testosterona” Najmana z Jackiem “Muranem” Murańskim oraz obecność na karcie walk znanej influencerki Lexy Chaplin.


Czytaj także:

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...