IEM Katowice 2023. Kogo z Polaków zobaczymy w Spodku?

Strona głównaEsportIEM Katowice 2023. Kogo z Polaków zobaczymy w Spodku?

Zbliża się wielkie święto polskiego esportu. Prestiżowy turniej IEM Katowice odbędzie się już na początku lutego i możemy być pewni największych emocji. W turnieju CS:GO zobaczymy również biało-czerwonych. Kto z Polaków wystąpi w IEM Katowice 2023?

Tylko jedna polska drużyna w IEM 2023. Co pokaże Mistrz Polski?

Jedyną polską drużyną, która weźmie udział w turnieju IEM Katowice jest formacja Permitta Esports. Zespół w składzie: Patryk „OLIMP” Woźniak, Rafał „sNx” Snopek, Dawid „Layner” Falczyński, Rafał  „ISO” Tync i Mariusz „casey” Jarząb wygrał w grudniowych mistrzostwach Polski w ramach 25. sezonu ESL, dzięki czemu Permitta Esports otrzymała miejsce w fazie play-in katowickiego turnieju. Oprócz możliwości udziału w najważniejszym wydarzeniu esportowym roku w Polsce i rywalizacją z najsilniejszymi drużynami na świecie, drużyna Permitta Esports otrzymała miejsce w rozgrywkach ESL Conference League.

Dlaczego polska scena CS:GO jest w kryzysie?

Dwóch Polaków w zagranicznych drużynach

Permitta Esports nie jest jedynym, polskim akcentem w turnieju CS:GO w katowickim spodku. Polscy kibice będą mogli dopingować również drużynom OG i ENCE, bowiem w obu formacjach zobaczymy polskich zawodników. Oba zespoły rozpoczną swój udział w IEM Katowice w fazie play-in.

W drużynie ENCE pierwsze skrzypce gra oczywiście Paweł „dycha” Dycha. 25-letni zawodnik razem ze swoim składem będzie chciał powalczyć o awans do głównej drabinki turniejowej i triumf w całym turnieju. 

Z kolei w formacji OG zobaczymy naszego najmłodszego przedstawiciela na scenie esportowej – Maćka „F1KU” Miklasa. Drużyna z Polakiem w składzie zamknęła rok 2022 bardzo dobrym występem na BLAST Premier: World Final 2022 i teraz będzie chciała pokazać się z dobrej strony przed katowicką publicznością. Podobnie jak w przypadku ENCE, OG rozpocznie swój udział od play-in.

Katowickie emocje

Kilka lat temu turniej IEM Katowice stracił rangę major, jednak prestiż i popularność turnieju wcale nie zmalała. Wydarzenie w Katowicach to nie tylko turniej CS:GO, ale również rywalizacja w innych grach, targi i przede wszystkim miejsce spotkań dla wszystkich sympatyków gier komputerowych i nie tylko. IEM w Katowicach rozpocznie się 1 lutego, wielki finał zaplanowany jest na 12 lutego. Łączna pula nagród turnieju CS:GO to aż milion dolarów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...