STS KOD PROMOCYJNY

Intel Extreme Masters Rio 2023. 9ine z szansą na zwycięstwo?

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaEsportIntel Extreme Masters Rio 2023. 9ine z szansą na zwycięstwo?

Turniej w Brazylii będzie kolejną okazją, by najlepsze zespoły Counter-Stricke: Global Offensive na świecie uzyskały przepustkę do najbardziej prestiżowych zawodów roku, IEM Cologne 2023. Wśród 16 ekip nie zabraknie polskich przedstawicieli.

Przez Brazylię do Niemiec

Rywalizacja w Rio de Janeiro (odbędzie się między 17, a 23 kwietnia) jest drugim turniejem tej rangi w 2023 roku. Wcześniej, na początku lutego rozgrywki w ramach Intel Extreme Masters gościły w katowickim Spodku. Kolejne turnieje najwyższej rangi zaplanowano na przełom maja i czerwca 2023 roku w Dallas oraz lipca i sierpnia w Kolonii. Zwycięzcy pierwszych trzech będą mieli zapewnione miejsce na IEM w Niemczech.

Oprócz tego pewne miejsce na imprezie w Kolonii zapewnią sobie zwycięzcy BLAST.tv Major Paris 2023, zaplanowany na początek maja 2023 roku. Eliminacyjny turniej LAN odbył się w Kopenhadze tuż przed startem rozgrywki w Rio. Wcześniej udział zapewniły sobie zespoły G2 Esport (zwycięzcy IEM Katowice 2023) oraz FaZe Clan (najlepsi w ESL Pro League 17).

Polaków czeka trudna rywalizacja

W turnieju weźmie udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy. W nich wylosowano pary. Ich zwycięzcy awansują do półfinałów. Z tej części drabinki awansują dwa najlepsze zespoły, z czego zwycięzca grupy zagra w półfinale całej imprezy, a przegrany trafi do ćwierćfinału, który uzupełni zwycięzca drabinki przegranych.

W grupie pierwszej znalazł się cały polski team – 9ine. Nie będzie miał jednak łatwego zadania. Ich rywalem będzie HEROIC. Norweski zespół jest obecnie sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu ESL. HEROIC to obecni wicemistrzowie świata, co tylko pokazuje jak trudne zadanie przed polskim zespołem. W drugim swoim meczu zagrają z jednym z pary BIG – MOUZ.

Czas na rewanż?

Polski akcent znalazł się także w grupie B. W barwach OG występuje Maciej „F1KU” Miklas. Zespół 19-latka rozpocznie rywalizację od meczu z Teamem Vitality, którzy znaleźli się w najlepszej szóstce IEM-u w Katowicach. OG imprezę w Polsce zakończyli z kolei na dwóch porażkach i nie przebrnęli fazy grupowej.

Niezależnie od wyniku drużyna F1KA zmierzy się z jednym z pary MIBR – Cloud9. Zapewne Polak, jak i jego zespół woleliby trafić na team kazachsko-rosyjski. C9 wyeliminowało niedawno OG w eliminacjach do kolejnego IEM-u, zaplanowanego w Dallas.

Jest o co grać!

Każdy z zespołów otrzyma nagrody za udział w turnieju. Ekipy, które zostaną wyeliminowane w fazie grupowej otrzymają po między 4000 (miejsca 13-16), a 6000 dolarów (miejsca 7-8). Drużyny, które odpadną w ćwierćfinale zainkasują po 10 tys. dolarów. Przegrani w półfinałach zdobędą o 10 tys. więcej. Na finalistę czeka 42 tys. dolarów. Zwycięzcy otrzymają okrągłe 100 tys. oraz miejsce na IEM Cologne, najważniejszego turnieju w roku.

ZOBACZ TAKŻE: Polska drużyna CS GO

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...