Biało-czerwoni na e-sportowych MŚ. Kto z Polaków zagra w IEM Rio Major i Worlds 2022?

Strona głównaEsportBiało-czerwoni na e-sportowych MŚ. Kto z Polaków zagra w IEM Rio Major...

Rozpoczynają się mistrzostwa świata w CS:GO oraz League of Legends. Niestety żadnej polskiej drużyny nie zobaczymy w obu turniejach, co nie znaczy, że nie zobaczymy biało-czerwonych podczas najważniejszych e-sportowych. Którym polskim zawodnikom będziemy mogli kibicować podczas IEM Rio Major i Worlds 2022?

Bez polskich drużyn na mistrzostwach

Nie da się ukryć, że polska scena CS:GO jest w kryzysie i aktualnie w rodzimej stawce nie ma drużyny, która mogłaby wyróżnić się na międzynarodowej scenie. Jeszcze niedawno polska stanowiła o sile Counter Strike’a za sprawą słynnej formacji „Golden Five”, czyli neo, snax, TaZ, Pasha Biceps w barwach Virtus.pro. Drużyna wygrała w 2014 roku mistrzostwa świata w Katowicach i później była w światowej czołówce, mając stałe miejsce w turniejach major. Inne drużyny również liczyły się na świecie. Dobre wyniki osiągały polskie drużyny zagranicznych organizacji. 

Po rozpadzie Virtus.pro okazało się, że polska scena bez nich jest w zaścianku. Nie ma drużyny, która choćby mogła podjąć walkę w międzynarodowych turniejach. Eksperci nie potrafią nawet jednoznacznie wskazać, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Musimy się też przygotować, że nie prędko aktualna sytuacja ulegnie zmianie. 

Bardzo podobne uwarunkowania panują w polskim środowisku League of Legends. Żadna z biało-czerwonych formacji nie wystąpi w nadchodzących e-sportowych mistrzostwach Worlds 2022.

Polacy na IEM Rio Major 2022

Na przełomie października i listopada odbędą się mistrzostwa świata w Counter-Strike: Global Offensive. Turniej odbędzie się w brazylijskim Rio, natomiast pula nagród przekracza milion dolarów. W stawce zobaczymy trzech, polskich zawodników. 

Paweł „dycha” Dycha

Polski zawodnik drużyny ENCE, która swój udział na Major 2022 rozpocznie już w fazie Legend, czyli głównej części mistrzostw świata w CS:GO. Paweł Dycha to aktualnie najlepszy, polski zawodnik, 25-latek od 2021 roku jest częścią międzynarodowej drużyny ENCE, która w tym momencie jest na 16. miejscu w klasyfikacji HLTV.  Jeszcze w 2022 roku „dycha” i jego zespół był na 1. lokacie w rankingu.

Maciej „f1ku” Miklas

Młody zawodnik zagra na Majorze w Rio razem z drużyną OG. 19-latek wraz ze swoim zespołem będzie musiał wywalczyć miejsce w drabince pucharowej, jednak eksperci dają bardzo duże szanse drużynie OG na zajęcie awans OG do Legend Stage. 

Kamil „siuhy” Szkaradek

20-letni zawodnik CS:GO znad Wisły będzie prowadzącym zespołu GamerLegion. Europejski, bardzo młody skład nie jest jednak w gronie faworytów i trudno oczekiwać, aby siuhy wraz ze swoimi kompanami awansowali nawet do drabinki pucharowej.

Polacy na Worlds 2022

Mistrzostwa świata w League of Legends trwają od końca września, zaś finał turnieju Worlds 2022 przewidziany jest na 5 listopada. Podobnie jak w przypadku CS:GO, tutaj również zobaczymy trójkę zawodników znad Wisły.

Kacper „Inspired” Słoma

Jedyny z naszych reprezentantów, który swój udział rozpoczynał w fazie play-in musiał walczyć o wejście do głównego turnieju. Zespół Evil Geniuses wykonał główne zadanie i zagrał w Main Evencie, jednak w grupie B jego zespół przegrał trzy pierwsze spotkania i wszystko wskazuje na to, że nie uda im się uzyskać przepustki do drabinki play-off. 

Marcin „Jankos” Jankowski

Jankos i jego G2 miało już rozstawienie w drugim etapie Worlds 2022  i miejsce w fazie grupowej Main Eventu. Po trzech meczach drużyna Polaka ma na koncie dwie porażki i jedno zwycięstwo.

Adrian „Trymbi Trybus

W tym momencie „Trymbi” ma wśród Polaków największe szanse na to, aby wraz z Rogue znaleźć się w drabince turniejowej play-off Worlds 2022. Po trzech meczach w fazie grupowej drużyna Polaka ma komplet zwycięstw i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli polskiego reprezentanta w głównym etapie mistrzostw świata League of Legends!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...