Zespół Polaka wygrywa! ENCE najlepsze podczas IEM Dallas 2023

Strona głównaEsportZespół Polaka wygrywa! ENCE najlepsze podczas IEM Dallas 2023

Paweł „dycha” Dycha wraz ze swoim zespołem ENCE wygrał Intel Extreme Masters Dallas 2023 w Counter-Strike: Global Offensive. Triumf pochodzącej z Finlandii organizacji zapewnił jej awans do IEM-u w Kolonii, najważniejszej imprezie roku.

Ciekawy półfinał

Zespół w składzie Marco „Snappi” Pfeiffer, Pavle „maden” Bosković, Alvaro „SunPayus” Garcia, Guy „NertZ”, Iluz oraz „dycha” najpierw wygrali wszystkie mecze w swojej grupie B. Dzięki temu nie musieli walczyć w ćwierćfinale.

Rywalem ENCE zostało FaZe Clan. Wygrali oni swoje spotkanie ćwierćfinałowe z G2 Esports. Mimo wszystko FaZe było traktowane jako faworyt półfinałowego starcia. Mimo to ENCE zdołało wygrać, choć początek nie był łatwy.

Pierwszą mapę FaZe wygrało gładko 16:8. Równie dobrze poszło z kolei ENCE na Anubisie (16:6). Decydująca była mapa Ancient. Na niej wygrało ENCE i awansował do finału.

ENCE rozbiło rywala

W drugim półfinale zmierzyło się Heroic i MOUZ. Drugi z zespołów w ćwierćfinale gładko pokonał Astralis. Wydawał się, że David „frozen” Cernansky i spółka są skazani na pożarcie. Tymczasem MOUZ pokonało Heroic po ciekawym spotkaniu i zameldowało się w najlepszej dwójce turnieju.

Tym razem szczęście im jednak nie sprzyjało. ENCE było zdecydowanie lepsze. Wygrało najpierw na Mirage (16:9), a dzieła zniszczenia dopełniło na mapie Nuke (16:10). Tym samym wygrało 100000 dolarów i zapewniło sobie miejsce na IEM Cologne 2023.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...