STS KOD PROMOCYJNY

Zespół Polaka wygrywa! ENCE najlepsze podczas IEM Dallas 2023

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaEsportZespół Polaka wygrywa! ENCE najlepsze podczas IEM Dallas 2023

Paweł „dycha” Dycha wraz ze swoim zespołem ENCE wygrał Intel Extreme Masters Dallas 2023 w Counter-Strike: Global Offensive. Triumf pochodzącej z Finlandii organizacji zapewnił jej awans do IEM-u w Kolonii, najważniejszej imprezie roku.

Ciekawy półfinał

Zespół w składzie Marco „Snappi” Pfeiffer, Pavle „maden” Bosković, Alvaro „SunPayus” Garcia, Guy „NertZ”, Iluz oraz „dycha” najpierw wygrali wszystkie mecze w swojej grupie B. Dzięki temu nie musieli walczyć w ćwierćfinale.

Rywalem ENCE zostało FaZe Clan. Wygrali oni swoje spotkanie ćwierćfinałowe z G2 Esports. Mimo wszystko FaZe było traktowane jako faworyt półfinałowego starcia. Mimo to ENCE zdołało wygrać, choć początek nie był łatwy.

Pierwszą mapę FaZe wygrało gładko 16:8. Równie dobrze poszło z kolei ENCE na Anubisie (16:6). Decydująca była mapa Ancient. Na niej wygrało ENCE i awansował do finału.

ENCE rozbiło rywala

W drugim półfinale zmierzyło się Heroic i MOUZ. Drugi z zespołów w ćwierćfinale gładko pokonał Astralis. Wydawał się, że David „frozen” Cernansky i spółka są skazani na pożarcie. Tymczasem MOUZ pokonało Heroic po ciekawym spotkaniu i zameldowało się w najlepszej dwójce turnieju.

Tym razem szczęście im jednak nie sprzyjało. ENCE było zdecydowanie lepsze. Wygrało najpierw na Mirage (16:9), a dzieła zniszczenia dopełniło na mapie Nuke (16:10). Tym samym wygrało 100000 dolarów i zapewniło sobie miejsce na IEM Cologne 2023.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...