STS KOD PROMOCYJNY

Emocje przed monitorem. Esportowe Mistrzostwa Europy w Katowicach

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaEsportEmocje przed monitorem. Esportowe Mistrzostwa Europy w Katowicach

Esportowe Mistrzostwa Europy to jedna z imprez towarzyszących Igrzyskom Europejskim. Rywalizacja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zapowiada się interesująco.

Mają doświadczenie

Wybór miasta, które będzie gospodarzem esportowych zmagań nie jest zaskoczeniem. Od lat Katowice organizują jedną z najważniejszych imprez związanych z rozgrywkami esportowymi – Intel Extreme Masters. Miasto ma więc doświadczenie w przygotowywaniu tak wielkich. Zresztą chce postawić na dalszy rozwój tej gałęzi.

Dzisiaj jesteśmy nazywani globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się finały IEM. Nie zatrzymujemy się i kontynuujemy rozwój w tym obszarze. Dlatego pracujemy nad powstaniem Dzielnicy Nowych Technologii wraz z hubem gamingowo-technologicznym – powiedział prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Mniej popularne dyscypliny

Mimo, że są to rozgrywki rangi europejskiej, tak kibice nie zobaczą rywalizacji w najpopularniejszych grach, jak choćby Fortnite, League of Legends, Counter-Strike czy Dota. Rozgrywki będą prowadzone w Rocket League oraz eFootball (dawniej Pro Evolution Soccer).

Decyzja, aby rozgrywki były prowadzone w tych grach podyktowane były dwiema kwestiami. Po pierwszy gry te nie zawierają w sobie przemocy i brutalności. Po drugie – scena esportowa na cały świecie walczy o to, aby rozgrywka wirtualna znalazła się na Igrzyskach Olimpijskich. Szanse na to mogą wzrosnąć w momencie, gdy zostanie to dobrze „opakowane” w czasie dużej imprezy jaką są Igrzyska Europejskie.

Nie tylko turniej

Oczywiście rywalizacja w Katowicach jest jedynie dodatkiem do samej rywalizacji w imprezie organizowanej przez Kraków. Mimo to może mieć spore i pozytywne przełożenie na promocję esportu.

Turniej potrwa od 30 czerwca do 2 lipca. Decydujące rywalizacje będą miały miejsce w sobotę oraz niedzielę. Poza samymi turniejami organizatorzy przygotowali także imprezę towarzyszącą, GEFestival. Podczas niego będzie można wziąć udział w turnieju „Just Dance” czy zagrać na starych konsolach.

ZOBACZ TAKŻE: Polski team CS GO

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...