STS KOD PROMOCYJNY

Najlepsi polscy gracze League of Legends w 2022 roku

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaEsportNajlepsi polscy gracze League of Legends w 2022 roku

Kilku polskich zawodników League of Legends zanotowało bardzo solidne wyniki na międzynarodowej scenie w 2022 roku, a trójka naszych rodaków pojawiła się na prestiżowym turnieju “Worlds”. Którzy Polacy zasługują na wyróżnienie i miejsce na liście najlepszych zawodników minionego roku? Sprawdź, kto znalazł się w gronie najlepszych polskich graczy LoL w 2022? 

Marcin „Jankos” Jankowski

Po raz kolejny był to dla Jankosa bardzo udany rok. W pierwszej połowie roku razem z G2 sięgnął po mistrzostwo Europy, co jest najważniejszym osiągnięciem ostatnich 12 miesięcy. Jesienią podczas prestiżowego turnieju LoL Worlds poszło im bardzo słabo i szybko pożegnali się z turniejem, jednak w całokształcie rok w wykonaniu „Jankosa” był jak najbardziej na plus. W końcówce 2022 roku Marcin Jankowski opuścił drużynę G2, z którą współpracował aż 5 lat, co niewątpliwie jest końcem pewnej ery w historii polskiego środowiska LoL. 

Adrian „Trymbi” Trybus

Dla „Trymbiego” również był to niezwykle udany rok kalendarzowy. Z drużyną Rogue również znalazł się w finałach turnieju Worlds i zameldował się na szczeblu ćwierćfinałowym. Ponadto drużyna z Polakiem składzie notowała bardzo wysokie lokaty w rozgrywkach LEC 2022. W grudniu „Trymbi” opuścił zespół Rogue i dołączył do międzynarodowego składu KOI. 

Marcin „iBo” Lebuda

Patrząc przez pryzmat statystyk i osiągnięć, rok 2022 był najlepszym w wykonaniu 25-letniego zawodnika. Lebuda w 2022 roku reprezentował barwy nowego zespołu, ponadto zdecydował się na kilka innych zmian w swoim środowisku, co niewątpliwie przyniosło oczekiwane rezultaty. Razem z Team Heretic zajął pierwsze miejsce w LVP SL 2022 Summer i EM 2022 Summer Main Event. Na zakończenie 2022 roku zajęli 2. lokatę w turnieju Iberian Cup. 

Lucjan „shlatan” Ahmad

21-letni Ahmad na początku 2022 roku wskoczył do składu Misfits Gaming, co wiązało się z udziałem na bardziej prestiżowych turniejach League of Legends. Polski jungler razem z Misfits nie wygrał żadnego, większego turnieju, jednak Polak radził sobie bardzo solidnie. Notował dobre statystyki i przede wszystkim udowodnił spory talent, pokazując się szerszej publice. Najwyższe miejsca w ubiegłym roku “shlatan” z Misfits  zajmował w rozgrywkach pod szyldem LEC 2022. 

Kacper „Inspired” Słoma

Trzeci z wymienionych na liście zawodników, który brał udział w turnieju Worlds, jednak Polak razem z Evil Geniuses nie odnotowali dobrego wyniku. Drużyna z 20-letnim junglerem rozpoczęła rok od drugiego miejsca na LCS 2022 Lock In, potem wygrała play-offy w LCS 2022 Spring. Inspired ze swoimi kompanami wygrał letnią edycję  LCS 2022 Spring, natomiast Kacper znalazł się bardzo wysoko w klasyfikacji najlepszych graczy w tym turnieju. 

Artur „Zwyroo” Trojan

Przez cały 2022 rok „Zwyroo” grał w barwach Heretic Team. Nasz zawodnik występujący na pozycji „mid” miał udaną szczególnie drugą połowę zeszłego roku. Zwyciężył play-offy w letniej edycji LVP SL 2022 i później razem z Heretic zajął pierwszą lokatę w głównym turnieju EM 2022 Summer. Rok 2022 spiął klamrą zajęciem 2. miejsca turnieju Iberian. 

Robert „Erdote” Nowak

20-latek niezmiennie jest związany kontraktem z BDS, brał udział w meczach pierwszej drużyny oraz w drugim składzie akademii. Nasz gracz pełniący rolę „supportu” grał bardzo solidnie, razem z BDS Academy zajął miejsca na podium w turniejach LFL 2022 i EM 2022. Pod koniec roku zajęli odległe miejsce w mistrzostwach Francji, jednak mimo to „Erdote” może ubiegły rok uznać za udany. 

Tobiasz “Agresivoo” Ciba

Podobnie jak wyżej opisany “Erdote” w 2022 roku występował w zespole BDS Academy. 23-latek już wcześniej grał bardzo dobrze w Akademii, dzięki czemu otrzymał szansę pokazania się w pierwszej drużynie. W turnieju LEC 2022 Summer młodemu składowi wyraźnie zabrakło doświadczenia, co przełożyło się na słabszy wynik. “Agresivoo” zagrał jednak solidnie i pokazał się z dobrej strony na wyższym szczeblu. 


Czytaj także:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...