STS KOD PROMOCYJNY

IEM Katowice 2024. Ilu Polaków zobaczymy na tegorocznym evencie?

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaEsportIEM Katowice 2024. Ilu Polaków zobaczymy na tegorocznym evencie?

Już za kilka dni rozpocznie się polskie święto esportu. Prestiżowy turniej IEM Katowice odbędzie się w dniach 9-11 lutego, jednak emocje będą towarzyszyć fanom już od 31 stycznia, na kiedy to zaplanowano start fazy play-in. W turnieju Counter Strike 2 zobaczymy również biało-czerwonych. Kto z Polaków wystąpi w IEM Katowice 2024?

David de Gea przejmuje polski zespół

Na początek warto powiedzieć kilka słów o drużynie Rebels Gaming. Co prawda nie jest to biało-czerwona ekipa, jednak jej historia jest naprawdę interesująca. Jeszcze do niedawna nosiła nazwę Paloma i była zarejestrowana pod polską banderą, ale dzięki dobrym wynikom, udało jej się podpisać umowę z Rebels Gaming, którego to założycielem jest były bramkarz Manchesteru United – David de Gea. Zespół należy teraz do hiszpańskiej organizacji, lecz nie zmienia to faktu, że będziemy śledzić jego losy podczas fazy play-in. Dlaczego? Paloma i jej zawodnicy wygrali w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2023, dzięki czemu otrzymali możliwość rywalizacji o awans do katowickiego turnieju. Zespół wystąpi w mocno polskim składzie: Patryk 'olimp’ Wojciak, Rafał 'sNx’ Snopek, Kamil 'kisserek’ Banach, Mariusz 'casey’ Jarzęb, Alan 'Flayy’ Krupa. Jak widać na poniższym wpisie oficjalnego konta hiszpańskiego zespołu, biało-czerwoni zostali już zaprezentowani szerszej publiczności.

IEM Katowice. Polacy w innych zespołach

Na lanie oprócz wspomnianych powyżej rodaków z Rebels Gaming wystąpi również zespół ENCE z mocno polskim składem: Paweł „dycha” Dycha, Jakub „kuben „Gurczyński, Olek „hades” Miśkiewicz, Kacper „Kylar” Walukiewicz i Krzysztof „Goofy” Górski. Ponadto snajperem drużyny BIG jest Mateusz „mantuu” Wilczewski. Z kolei rolę lidera w drużynie Gamer Legion pełni dobrze znany na polskiej scenie esportowej Janusz „Snax” Pogorzelski. Niezależnie od wyników w play-inach, w fazie grupowej będziemy mieć przyjemność oglądać Kamila „siuhy” Szkaradka, występującego w drużynie MOUZ (trzecia ekipa świata). Ponadto, w zespole MONTE ujrzymy Szymona „kRaSnaLa” Mrozka.

Podczas eventu będziemy mogli również obejrzeć polskie legendy CS-a jako trenerów. Od kilku miesięcy w drużynie FAZE CLAN szkoleniowcem jest Filip „NEO” Kubski, a w G2 ESPORTS niedawno zatrudnienie otrzymał Wiktor „TaZ” Wojtas.

Ogromne emocje w katowickim Spodku

Jak prezentuje się harmonogram IEM Katowice 2024? Faza play-in rozpocznie się 31 stycznia, w dniach 3-6 lutego zostaną rozegrane mecze fazy grupowej, natomiast od 9 do 11 lutego fani będą mogli śledzić zmagania najlepszych zawodników świata w katowickim Spodku. Zwycięzcę turnieju poznamy w niedzielę 11 lutego, na kiedy to zaplanowano wielki finał. W tym miejscu pozostaje wspomnieć o nagrodach. Kwota, którą przeznaczono dla zwycięzcy całego turnieju, nie jest co prawda większa, niż ta z poprzedniego roku, ale jest równie okazała. Za zwycięstwo w Intel Extreme Masters Katowice 2024 można zgarnąć 400 tysięcy dolarów. Każda drużyna, która weźmie udział w tegorocznym lanie, może liczyć na dodatkowy zastrzyk finansowy, ponieważ łączna pula nagród wynosi milion dolarów.

Organizatorzy liczą także na większą oglądalność eventu niż przed rokiem. W 2023 roku w kluczowym momencie wyniosła ona 700 tysięcy osób, czyli o 400 tysięcy mniej niż w 2022 roku. Mimo to poprzednią edycję można zaliczyć do udanych, ponieważ organizatorom udało się sprzedać wszystkie bilety dostępne dla fanów w Spodku. Frekwencja dopisała, a jak będzie w tym roku podczas IEM Katowice? Zapowiada się, że spragnieni esportowych emocji, tłumnie wyruszą do Katowic, ponieważ sprzedaż biletów rozpoczęła się jeszcze w 2023 roku i została podzielona na trzy tury. Na stronie organizatora pozostały już ostatnie, trzydniowe bilety. Wejściówki jednodniowe zostały wyprzedane. Cena biletu jednodniowego wynosiła od 140 do 200 zł, z kolei za bilet trzydniowy premium należałoby zapłacić 1450 zł. W najdroższej wejściówce jest między innymi bilet na turniej Counter Strike 2, miejsce premium na wprost sceny, czy premium goodie bag.

ZOBACZ TAKŻE: LoL polscy gracze 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...