STS KOD PROMOCYJNY

Wielki dzień polskiego e-sportu! 9INE zagra w turnieju CS:GO Major!!!

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaEsportWielki dzień polskiego e-sportu! 9INE zagra w turnieju CS:GO Major!!!

To jest ten moment, w którym polska scena CS:GO wstaje z kolan! Polski zespół 9INE wywalczył awans do turnieju Major, który już w maju odbędzie się w Paryżu! Co więcej, swój udział rozpocznie od końcowej fazy legend!

9INE na Majorze!

Po latach przerwy polski zespół zagra na turnieju Major, czyli odpowiedniku mistrzostw świata w popularnej produkcji od Valve. Drużyna w składzie: Olek „Hades” Miśkiewicz, Kacper „Kylar” Walukiewicz, Kamil „Kei” Pietkun, Wiktor „Mynio” Kruk i Krzysiek „Goofy” Górski zapewniła sobie awans na majorze podczas turnieju kwalifikacyjnego BLAST.tv Paris Major 2023: European RMR B. Polski zespół zanotował znakomity bilans spotkań 3-0 i zdobył kwalifikację do turnieju.

9INE zdobyło przepustkę do Majora dzięki zwycięstwu z faworyzowanym zespołem Vitality. Francuzi nie mieli jednak zbyt dużo do powiedzenia w meczu z Polakami i przegrali mecz 0:2 (B03), przez co dalej muszą walczyć o awans do turnieju rozgrywanego niebawem w Paryżu.

Warto też zaznaczyć, ze 9INE rozpocznie swój udział na Majorze od fazy legend! Oznacza to, że Polacy nie będą musieli walczyć w eliminacyjnych grupach i mają już rozstawienie w kluczowym etapie turnieju.

Awans po pięciu latach przerwy

Dla polskiej sceny CS:GO to czas historyczny. Pięć lat czekaliśmy, aby zespół złożony z pięciu zawodników znad Wisły awansował do finałowego turnieju rangi Major. Po raz ostatni dokonał tego znany wszystkim Virtus.pro, który w 2018 roku wystąpił na turnieju ELEAGUE Major Boston 2018.

Przez ostatnie lata polskie środowisko CS:GO zmaga się z dużym kryzysem. Gdy polski skład Virtus.pro rozpadł się, na horyzoncie nie było drużyny, która weszłaby w buty pashy, NEO, TAZ’a, Snaxa i byaliego. Po latach posuchy 9INE daje nadzieje, że polska scena CS:GO powstaje z kolan


Czytaj także:


Ostatni major

Turniej BLAST.tv Paris Major 2023 jest ostatnim turniejem major rozgrywanych w CS:GO. Dodajmy, że latem do gry wchodzi bardzo duża aktualizacja, która przemieni grę na Counter Strike 2. Kolejne mistrzostwa odbędą się już w nowej grze, której mechanika znacząco odbiega od CS:GO wydanego w 2013 roku.

Paris Major 2023 odbędzie się od 8 do 21 maja. Pula nagród to aż 1,25 miliona dolarów. 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy gracze LoL
ZOBACZ TAKŻE: Drużyny CS GO

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...