Magdalena Czaban nominowana do tytułu Najlepszej Zawodniczki MMA 2022!

Strona głównaSporty walkiMMAMagdalena Czaban nominowana do tytułu Najlepszej Zawodniczki MMA 2022!

Polska zawodniczka MMA otrzymała ogromne wyróżnienie. 23-letnia Magdalena Czaban została nominowana do tytułu Zawodniczki Roku MMA przez Federację IMMAF, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Kiedy poznamy wyniki plebiscytu?

Czaban zawodniczką roku? Wyniki plebiscytu na MŚ amatorskiego MMA

Magdalena Czaban została nominowana do tytułu Najlepszej Zawodniczki MMA Roku 2022 przez uznaną federację IMMAF. Polska zawodniczka zapracowała sobie na to wyróżnienie przede wszystkim zwycięstwem w amatorskich Mistrzostwach Europy. To trzeci tytuł 23-latki w historii jej startów w sztukach walki. Czaban ma na koncie także złoty medal mistrzostw świata brazylijskiego jiu-jitsu i złoto mistrzostw Europy również w tej odmianie sportów walki.

Oprócz polskiej zawodniczki nominację do wygranej w tej kategorii otrzymały: Sabrina De Sousa (Bahrajn), Nina Nikolija Milosevic (Szwecja), Aiza Ramos Bertolso (Bahrajn), Nadine Abbott-Bissett (Irlandia).

Polskie fighterki. Kto kształtuje scenę MMA kobiet w Polsce? 

Federacja IMMAF przedstawi wyniki plebiscytu podczas zbliżających się mistrzostw świata amatorskiego MMA, które odbędą się w Belgradzie w dniach 11-17 lutego. Przewiduje się, że będzie to największe, sportowe wydarzenie w historii organizacji IMMAF. Łącznie w zawodach weźmie udział ponad 500 sportowców z 63 krajów. W Belgradzie zobaczymy również polskich przedstawicieli, w tym także Magdalenę Czaban.

Kolejny tytuł Czaban?

Mimo 23 lat, Magdalena Czaban jest bardzo utytułowaną zawodniczką. W 2019 roku, mając raptem 19 lat, wywalczyła swój pierwszy tytuł mistrzyni świata IMMAF. W Europie nie ma sobie równych. Pierwszy, złoty krążek w rywalizacji kontynentalnej również wywalczyła w 2019 roku. Kolejne mistrzostwa dokładała w 2021 i 2022 roku. 

Przed rokiem polska zawodniczka otrzymała tytuł Najlepszej Amatorskiej Zawodniczki Roku w Polsce. Ponadto została laureatką prestiżowej statuetki Heraklesa, czyli najważniejszej nagrody w polskich mieszanych sztukach walki. 

Sprawdź typy na UFC i KSW!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...