STS KOD PROMOCYJNY

Były mistrz UFC rywalem Gamrota na gali UFC 299

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAByły mistrz UFC rywalem Gamrota na gali UFC 299

Mateusz Gamrot 9 marca w Miami ponownie wejdzie do oktagonu UFC. Na gali UFC 299 zmierzy się z byłym mistrzem organizacji Rafaelem dos Anjosem z Brazylii. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco. Popularny „Gamer” stanie przed szansą na wywalczenie trzeciego zwycięstwa z rzędu w UFC i zbliżenie się do walki o pas mistrzowski. Brazylijczyk do pojedynku przystąpi po porażce z Vicente Luque. 

Kolejne wyzwanie Gamrota w UFC

Bez wątpienia Mateusz Gamrot (23-2-0 1NC, 8 KO, 5 Sub) wyróżnia się wśród Polaków w UFC. Umiejętnie buduje swoją karierę i zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu UFC wagi lekkiej. Polak od dwóch walk pozostaje niepokonany. Po kolei uporał się z Jalinem Turnerem i Rafaelem Fizievem. Teraz jednak czeka go kolejne trudne zadanie. Już w 9 marca 2024 roku w Miami zmierzy się z byłym mistrzem UFC Brazylijczykiem Rafaelem dos Anjosem (32-15-0, 5 KO, 11 Sub). Czeka nas naprawdę elektryzujące starcie. 

Kim jest Rafael dos Anjos?

Rafael dos Anjos to jeden z weteranów organizacji UFC. Związany jest z nią od 2008 roku. W 2015 roku został mistrzem świata wagi lekkiej. Później raz skutecznie bronił pasa. Łącznie w najlepszej organizacji MMA na świecie stoczył już 34 pojedynki. Zawodnik ten zajmuje 11. miejsce w rankingu UFC, jednak z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Walka z Gamrotem będzie dla niego szansą do powrotu do czołowej 10. Jeżeli przegra, to trudno będzie mu o odbudowanie pozycji, a z pewnością wierzy jeszcze w dostanie walki mistrzowskiej. W ostatnich miesiącach Brazylijczyk walczy w kratkę. Wygrał 1 z 3 pojedynków i liczymy na to, że w pojedynku z Gamrotem nie poprawi tego bilansu. 

Walka wieczoru o pas wagi koguciej

Do ciekawego pojedynku dojdzie w walce wieczoru gali UFC 299 w Miami. W niej o pas wagi koguciej zmierzą się Sean O’Malley oraz Marlon Vera. Tytułu mistrzowskiego broni ten pierwszy, jednak Vera nie raz udowadniał, że walczy bardzo widowiskowo. Z niecierpliwością czekamy na marzec i kolejną dobrą walkę Gamrota w UFC.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...