STS KOD PROMOCYJNY

Michał Andryszak powalczy o milion dolarów w organizacji Professional Fighters League

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMichał Andryszak powalczy o milion dolarów w organizacji Professional Fighters League

Michał Andryszak to kolejny Polak, który stanie do walki o milion dolarów w turnieju organizowanym przez organizację Professional Fighters League. Popularny “Longer” to aktualny mistrz wagi ciężkiej organizacji Fight Exclusive Night. Teraz rozpocznie rywalizację w zawodach PFL, gdzie walka toczy się nie tylko o prestiż, ale także o milion dolarów. Jego pierwszym przeciwnikiem będzie Dienis Golcow z Rosji. 

Trudne zadanie Andryszaka

To kolejny Polak, który w ostatnim czasie związał się z organizacją Professional Fighters League. Wcześniej poinformował o tym Krzysztof Jotko, który długo pozostawał w zawieszeniu po rozstaniu z UFC. Ostatecznie Jotko trafił do PFL, gdzie rywalizować będzie w turnieju wagi półciężkiej. Michał Andryszak związał się z organizacją Professional Fighters League i będzie rywalizował w równolegle rozgrywanym turnieju wagi ciężkiej. Już 7 kwietnia zmierzy się z wymagającym Rosjaninem Dienisem Gołcowem. To doświadczony zawodnik, który do tej pory stoczył 36 zawodowych walk. Aż 29 z nich wygrał, w tym 23 przed czasem. Pod tym względem ma lepszy bilans od Polaka. 

Michała Andryszaka czeka trudne zadanie. Wielokrotnie w swojej karierze udowadniał jednak, że stać go na walkę z najlepszymi. To doświadczony fighter, który w ringu stoczył już 36 pojedynków. Wygrał 25 z nich, w tym 16 kończył nokautem. Bez wątpienia silne uderzenie to jego mocny atut. Tym będzie chciał zaskoczyć Dienisa Gołcowa w pierwszym swoim pojedynku w PFL. Rozegrany zostanie w ramach turnieju królewskiej wagi ciężkiej, którego zwycięzca zgarnie aż milion dolarów. 

Obecny mistrz FEN

Obecnie Michał Andryszak to jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce w wadze ciężkiej. W październiku ubiegłego roku wywalczył pas mistrzowski organizacji Fight Exclusive Night. Potrzebował wówczas zaledwie 35 sekund do tego, aby znokautować Edera De Souzę. W swojej historii ma również walkę o pas mistrzowski KSW, jednak wówczas przegrał z dobrze dysponowanym Philem De Friesem. 


Czytaj także:


Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...