Michał Oleksiejczuk stoczy walkę w UFC jeszcze w tym roku. Duże wyzwanie przed Polakiem

Strona głównaSporty walkiMMAMichał Oleksiejczuk stoczy walkę w UFC jeszcze w tym roku. Duże wyzwanie...

Michał Oleksiejczuk, który całkiem niedawno zadebiutował w nowej dla siebie kategorii średniej, będzie miał okazję stoczyć jeszcze jedną walkę pod sztandarem UFC przed końcem bieżącego roku. Polak 12 grudnia skrzyżuje rękawice z Albertem Duraevem.

Oleksiejczuk jako zastępstwo

Pierwotnie Albert Duraev (15-4) miał mierzyć się na ostatniej zaplanowanej gali UFC w tym roku z Bruno Silvą, którego z rywalizacji wykluczyła finalnie kontuzja. W takich okolicznościach jako zastępstwo do tej walki wszedł Michał Oleksiejczuk (17-5, 1 NC). Trzeba przyznać, że łatwego zadania polski zawodnik mieć nie będzie. Czeczen, z którym będzie się mierzył, jest bowiem byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych (półśredniej i średniej) rosyjskiej organizacji ACA.

Poważny sprawdzian w nowej kategorii wagowej

Dla Oleksiejczuka nadchodząca konfrontacja będzie zatem poważnym sprawdzianem w kategorii lekkiej, w której zadebiutował nieco ponad miesiąc temu. Wówczas w swoim debiucie w dywizji do 84 kilogramów efektownie rozprawił się z Samem Alveyem, nokautując go już w drugiej minucie pojedynku. Amerykanin był jednak z góry spisywany na porażkę, lecz z Duraevem tak nie będzie. Można domniemywać, że to Rosjanin będzie faworytem grudniowej potyczki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...