STS KOD PROMOCYJNY

Znamy pełną kartę walk KSW 91 w Libercu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAZnamy pełną kartę walk KSW 91 w Libercu

Organizatorzy odkryli karty gali KSW 91 w czeskim Libercu. W ostatnim dodanym pojedynku zmierzą się Dawid Kasperski i Vasil Ducár. Dla Polaka będzie to debiut w formule MMA i jednocześnie w organizacji KSW. Do tej pory z powodzeniem rywalizował w kickboxingu, a na koncie ma liczne tytuły. Po drugiej stronie klatki stanie niewygodny Czech Ducár. Pojedynek odbędzie się w wadze półciężkiej. Gala KSW 91 już 17 lutego w hali Home Credit Arena.

Dawid Kasperski zadebiutuje w formule MMA

Dla Dawida Kasperskiego starcie w Libercu będzie absolutnym debiutem w formule MMA. Do tej pory polski zawodnik rywalizował przede wszystkim w kickboxingu. Na swoim koncie ma liczne tytuły, w tym m.in.: mistrzostwo świata, mistrzostwa Europy oraz trzy triumfy w Pucharze Świata. Często dominował także na krajowym podwórku, gdzie jest wielokrotnym mistrzem Polski. Do historii polskich sportów walki przeszedł jako pierwszy Polak, który wygrał w turnieju Superkombat. Przez większość kariery w kickboxingu rywalizował dla organizacji Glory. Na koncie ma ponad 150 zawodowych walk. Teraz spróbuje swoich sił w MMA. 

Kim jest Vasil Ducár?

Rywalem Polaka w KSW 91 będzie Czech Vasil Ducár (3-2, 3 KO). To stójkowicz, który ma już pewne doświadczenie w MMA. Ostatni swój pojedynek stoczył jednak w 2019 roku. Od tego czasu minęło blisko pięć lat. Wówczas przegrał w pierwszej rundzie z Denisem Vygovskim. Do tej pory rywalizował przede wszystkim dla organizacji X Fight Nights. Lutowe starcie będzie jego debiutem w MMA. Czech Vasil Ducár znany jest przede wszystkim z bogatej kariery w boksie zawodowym. Był nawet pretendentem do międzynarodowego pasa organizacji IBF. Polsko-czeski pojedynek zakontraktowano w kategorii półciężkiej. 

Aktualna karta walk KSW 91 w Libercu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 91 w Libercu:

Walka wieczoru

Valeriu Mircea vs Leo Brichta

Karta główna

Dominik Humburger vs Albert Odzimkowski

Henry Fadipe vs Matúš Juráček

Kacper Koziorzębski vs Viktor Cervinsky

Łukasz Charzewski vs Michał Sobiech

Vasil Ducár vs Dawid Kasperski

Josef Štummer vs Adrian Wieliczko

Adrian Dudek vs David Hošek

Mariusz Joniak vs Tobiasz Le

Wiktoria Czyżewska vs Petra Částková

ZOBACZ TAKŻE: KSW – transmisja

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...