STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz na XTB KSW Epic w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Kacprzak vs Adam Brysz na XTB KSW Epic w Gliwicach

Poznaliśmy kolejne zestawienie lutowej gali XTB KSW Epic w Gliwicach. Naprzeciw siebie staną Piotr Kacprzak i Adam Brysz. Pierwszy jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i ma już spore doświadczenie w MMA. Dla drugiego będzie to dopiero trzecia walka w tej formule. Wcześniej z powodzeniem walczył w judo, gdzie ma czarny pas. Zawodnicy będą walczyć na zasadach MMA, jednak wystąpią w kimonach swoich dyscyplin. To nawiązanie do pierwszych gal organizowanych przez KSW. 

Piotr Kacprzak w drodze po 10. zwycięstwo

Piotr Kacprzak (9-4, 2 KO, 4 Sub) stanie przed szansą na odniesienie 10. zwycięstwa w zawodowym MMA. Zawodnik ten zadebiutował w tej formule w 2018 roku. Aż 12 z 13 swoich dotychczasowych walk stoczył dla organizacji Babilon MMA. Ostatnia z nich miała miejsce we wrześniu 2023 roku. Przegrał wtedy z Szymonem Rakowiczem. Piotr Kacprzak na koncie ma już debiut w organizacji KSW. Miał on miejsce w marcu 2022 roku. Na pełnym dystansie na gali KSW 68 pokonał wtedy Jose Marcosa Limę Santiago Juniora. Polak jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Do walki na gali XTB KSW Epic 24 lutego w PreZero Arenie w Gliwicach wyjdzie w kimonie tej dyscypliny sportowej. 

Debiut Adama Brysza w KSW

Po drugiej stronie klatki stanie Adam Brysz (2-0, 1 KO), dla którego będzie to debiut w organizacji KSW. Zawodnik ten swoją przygoodę z MMA zaczął w 2014 roku. Wtedy pokonał Michała Zająca. Na kolejny jego pojedynek w tej formule czekaliśmy ponad 11 lat. Miał on miejsce we wrześniu 2023 roku. Wówczas na FEN 50 na pełnym dystansie okazał się lepszy od Oleksandra Moisy. Adam Brysz to przede wszystkim świetny judoka i posiadacz czarnego pasa w tej dyscyplinie. Do walki z Kacprzakiem wyjdzie w kimono, w którym czuje się najlepiej. Zapowiada się ciekawy pojedynek, który będzie nawiązaniem do początku organizacji KSW. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Już teraz starcie legend oraz turniej wagi półciężkiej prezentują się bardzo ciekawie. 

Walka wieczoru

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

Karta główna

Turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech zawodników: Rafała Haratyka, Marcina Wójcika, Damiana Piwowarczyka oraz Brazylijczyka Klebera Raimundo Silvy.

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

SPRAWDŹ: Gdzie zobaczyć KSW?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...