STS KOD PROMOCYJNY

Kontuzja Chalidowa i zwycięstwo Adamka. Podsumowanie gali KSW Epic

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKontuzja Chalidowa i zwycięstwo Adamka. Podsumowanie gali KSW Epic

Za nami wyjątkowa gala KSW Epic w Gliwicach. W walce wieczoru Tomasz Adamek na zasadach boksu pokonał Mameda Chalidowa. Niestety wieloletni mistrz KSW nie wyszedł do czwartej rundy z powodu kontuzji ręki. Turniej o mistrzostwo wagi półciężkiej wygrał Rafał Haratyk, który w finale na pełnym dystansie pokonał Damiana Piwowarczyka. Wygraną w Gliwicach zanotował też Piotr Kacprzak. Zapraszamy na podsumowanie gali KSW Epic. 

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

Na otwarcie wyjątkowej gali KSW Epic w Arenie Gliwice mierzyli się Piotr Kacprzak i Adam Brysz. Walka odbyła się wg formuły MMA w gi, BJJ vs. Judo. Skończyła się już w pierwszej rundzie. Piotr Kacprzak zaskoczył swojego przeciwnika i trafił go mocnym kopnięciem w głowę. Później poprawił lewym prostym i z impetem ruszył z kolejnymi ciosami. Odniósł efektowne zwycięstwo.

Konrad Rusiński vs Muslim Tulshaev

W drugim pojedynku zmierzyli się Konrad Rusiński (6-1, 1 KO, 4 Sub) i Muslim Tulshaev (10-3, 2 KO, 5 Sub). Faworytem wydawał się być Polak, ponieważ rywal wskoczył do karty walk w ostatniej chwili w zastępstwie dla innego zawodnika. Walka odbywała się w formule MMA, jednak z dozwolonymi soccer kickami, stompmi, ciosami łokciami i uderzaniami kolanami w parterze. Pojedynek od początku był interesujący. Zakończył się w trzeciej rundzie. Wówczas to Tulshaev powalił Polaka na deski, a następnie zastosował soccer kicki i stompy. To kolejne efektowne zakończenie na gali KSW Epic.

Ivan Erslan vs Bohdan Gnidko

Jako trzeci w klatce pojawili się Ivan Erslan (14-3 1NC, 10 KO, 1 Sub) i Bohdan Gnidko (10-2, 6 KO, 4 Sub). Tym razem walka odbywała się na zasadach MMA. Aktywniej zaczął Gnidko, który wyprowadził kilka ciosów i kopnięć. Erslan w porę opanował jednak sytuację. Mocno trafił rywala i posłał go na deski. Tam w dosiadzie dopełnił formalności, gdy zasypał Ukraińca gradem ciosów z góry. Walka potrwała niespełna minutę. Chorwat odniósł efektowne zwycięstwo i zrehabilitował się za porażkę z Rafałem Haratykiem na gali KSW 87

Darko Stosić vs Matheus Scheffel

Emocjonująco zapowiadała się walka Darko Stosicia i Matheusa Scheffela, która odbywała się na zasadach organizacji PRIDE. Znana jest z tego, że jest nie tylko efektowna, ale też brutalna. Doświadczony Stosić nie dał się zaskoczyć i szybko przejął inicjatywę. Skupił się na stójce i już w pierwszej rundzie trafił mocnym prawym sierpowym. Scheffel padł na deski. Tam Stosić poszedł za ciosem i w parterze zasypał rywala ciosami. Serb wygrał przez TKO w pierwszej rundzie, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu w KSW. Brazylijczyk Scheffel zanotował nieudany debiut. 

Michał Królik vs Vaclav Sivak

Michał Królik i Vaclav Sivak rywalizowali w formule muay thai w rękawicach do MMA. Walka od początku trzymała w napięciu. Pierwsza runda była wyrównana. Obaj mieli swoje momenty. Polak był stroną atakującą, jednak Sivak umiejętnie kontrolował. W drugiej rundzie przewagę zaczął zyskiwać Czech. Trafił dwoma mocnymi kopnięciami, co naruszyło Królika. Polak momentami nie wiedział, jak powstrzymać nawałnicę. W trzeciej rundzie Michał Królik postawił na wymiany bokserskie. Bardziej wszechstronny był Vaclav Sivak, który korzystał z różnych technik. W pewnym momencie posłał Królika na deski i było pierwsze liczenie. Polak wstał, jednak do końca nie zagroził Czechowi. Vaclav Sivak wygrał jednogłośną decyzją sędziów

Phil De Fries vs Josh Barnett

Phil De Fries i Josh Barnett rywalizowali w formule zapaśniczej submission fightening. Polega ona na tym, że zwycięstwo można odnieść tylko przez poddanie przeciwnika. Od początku zawodnicy postawili na badanie swoich możliwości i brakowało efektownych akcji. Pierwszy skutecznie obalił De Fries, jednak nie wykorzystał przewagi. Im walka trwała dłużej, tym rosła przewaga Anglika. Próbował różnych technik kończących, w tym m.in. kimury i duszenia trójkątnego rękami. Nie udało się. Walka zakończyła się remisem, ponieważ żaden nie był w stanie poddać swojego rywala. W formule MMA wygrałby Phil De Fries, który miał wyraźną przewagę. 

Turniej o mistrzostwo wagi półciężkiej

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek o mistrzostwo wagi półciężkiej KSW. Rozpoczął się od półfinałów. W pierwszym z nich Damian Piwowarczyk (8-3, 4 KO, 3 Sub) przez KO wygrał już w pierwszej rundzie z Kleberem Silvą (22-13 1NC, 15 KO, 3 Sub). Zaczęło się jednak lepiej dla rywala, który trafił mocnym ciosem i naruszył Polaka. Ten szybko się pozbierał i kontrolował walkę w stójce. Znokautował Silvę lewym hakiem na wątrobę. 

O drugie miejsce w finale walczyli Rafał Haratyk (19-5-2, 6 KO, 5 Sub) i Marcin Wójcik (19-9, 11 KO, 6 Sub). Ten pojedynek także zakończył się już w pierwszej rundzie. Rafał Haratyk był aktywniejszy, jednak Wójcik długo umiejętnie się bronił i szukał kontr. W drugiej połowie rundy starał się przejąć inicjatywę, jednak nadział się na mocny cios Haratyka i padł na deski. Tam Haratyk poszedł za ciosem i dobił rywala w parterze, wygrywając przez TKO

Finał był bardzo emocjonujący. W pierwszej rundzie Haratyk próbował mocnych ciosów na tułów. Piwowarczyk dysponował lepszym zasięgiem i raz po raz próbował zaskoczyć rywala silnym kopnięciem. W drugiej rundzie walka się otworzyła. Piwowarczyk mocno trafił i naruszył Haratyka, z którego łuku brwiowego polała się krew. Ostatnia odsłona również dostarczyła emocji. Haratyk zyskał przewagę w parterze i szukał techniki kończącej. Nie udało jej się zapiąć i walka zakończyła się na pełnym dystansie. Niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Rafał Haratyk i to on jest nowym mistrzem KSW w kategorii półciężkiej.

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

W walce wieczoru spotkały się dwie legendy. Z jednej strony wieloletni mistrz KSW Mamed Chalidow, a z drugiej były pięściarski mistrz świata Tomasz Adamek. Pojedynek odbywał się na zasadach boksu, co w roli faworyta stawiało tego drugiego. W pierwszej rundzie bardziej aktywny był Chalidow, który szukał mocnych ciosów i sprawiał lepsze wrażenie. Tomasz Adamek był nieco wycofany. Zmieniło się to w drugiej rundzie, gdy pięściarz zaczął wyprowadzać więcej akcji i zyskał przewagę punktową po obaleniu rywala. Trzecia runda znowu padła łupem Chalidowa. Znów był szybszy i wyprowadzał więcej celnych ciosów

Po 3 z 5 rund wydawało się, że na kartach punktowych jest remis. Niestety do czwartej rundy nie doszło. Przed nią Chalidow zgłosił kontuzję prawej ręki i musiał poddać walkę. Tomasz Adamek odniósł zwycięstwo w starciu legend, choć pewnie nie tak wyobrażał sobie ten pojedynek. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala KSW 92 odbędzie się już 16 marca w Arenie Gorzów. Organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Gorzowa Wielkopolskiego. W walce wieczoru o pas wagi koguciej zmierzą się obrońca tytułu Jakub Wikłacz i Gruzin Zuriko Jojua. W Arenie Gorzów zobaczymy również legendę Michała Materlę, który wejdzie do klatki z Piotrem Kuberskim. Ponadto swoje umiejętności zaprezentują m.in.: Maciej Jewtuszko, Kamil Szkaradek, Wojciech Janusz, Adrian Zieliński czy Oskar Szczepaniak. Dla Macieja Jewtuszko będzie to ostatnia walka w karierze. 

ZOBACZ TAKŻE: KSW: gdzie oglądać?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...