STS KOD PROMOCYJNY

Efektowne zwycięstwo Stosicia w walce wieczoru. Podsumowanie gali KSW 87

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAEfektowne zwycięstwo Stosicia w walce wieczoru. Podsumowanie gali KSW 87

Organizacja KSW po raz drugi w historii zorganizowała swoją galę w Czechach. W tamtejszym Trzyńcu w walce wieczoru Darko Stosić efektownie znokautował Michala Martinka. Wcześniej z dobrej strony pokazali się Polacy, w tym m.in.: Rafał Haratyk, Michał Dreczkowski, Dawid Kareta, Tobiasz Le i Adrian Dudek. Zapraszamy na podsumowanie gali KSW 87, która odbyła się 14 października w Trzyńcu. 

Tobiasz Le vs Carl McNally

Jako pierwsi w klatce w czeskim Trzyńcu pokazali się Tobiasz Le (4-1, 3 KO) i Irlandczyk Carl McNally (2-2, 2 Sub). Polak od początku nastawił się na wyczekiwanie ruchów rywala i przeprowadzanie kontr. Irlandczyk skupił się na kopnięciach. W drugiej rundzie bardzo mocnym kopnięciem zaskoczył jednak Tobiasz Le. Z każdą kolejną próbą McNally coraz bardziej utykał. Dwukrotnie upadł na deski, jednak Polak nie dał rady go skończyć. Koniec walki nastąpił dopiero w trzeciej rundzie. Tobiasz Le poczuł krew i skupił sie na uderzaniu w naruszoną nogę rywala. Sędzia w trosce o zdrowie Irlandczyka przytomnie przerwał pojedynek. Tobiasz Le zaliczył efektowny debiut w organizacji KSW. 

Dawid Kareta vs Josef Stummer

Druga walka to kolejny debiut Polaka w największej organizacji w Europie. Tym razem do klatki wszedł Dawid Kareta (5-3, 1 KO, 2 Sub). Walczył z niepokonanym na zawodowych ringach Czechem Josefem Štummerem (3-1, 1 Sub). Jako pierwszy do ataku ruszył Czech, który trafił Polaka mocnym kopnięciem. Chwilę później jednak Kareta efektownie uderzył kolanem na głowę przeciwnika i zyskał przewagę. Polak obijał rywala przy siatce i sędzia przerwał pojedynek na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej rundy. Dawid Kareta efektownie przywitał się z KSW. 

Sahil Siraj vs Ahmed Abdulkadirov

W trzeciej walce rywalizowali ze sobą Szwed Sahil Saraj (9-2, 8 KO) uznawany za księcia nokautów oraz reprezentujący Austrię Ahmed Abdulkadirov (9-2, 8 KO). Walka od początku toczyła się przede wszystkim w stójce. Szwed zaskoczył swojego rywala potężnym ciosem na twarz i znokautował Abdulkadirova. Austriak przez kilka minut miał problem z podniesieniem się z maty. To kolejny efektowny nokaut w karierze Saraja i jego pierwsze zwycięstwo w drugim starciu dla KSW. 

Adrian Dudek vs Lukas Dvorak

Czwarty pojedynek to polsko-czeskie starcie Adrian Dudek (7-2, 5 KO, 1 Sub) kontra Lukas Dvorak (5-3, 1 KO, 4 Sub). Po raz pierwszy na tej gali oglądaliśmy walkę na pełnym dystansie. Od początku aktywniejszy był Polak, który już w pierwszej rundzie mógł skończyć rywala po silnym kopnięciu na wątrobę. Rywal to przetrwał, a następnie skupił się na klinczowaniu. W kolejnej odsłonie Czech padł na matę po jednym z ciosów. Po powrocie do stójki Dudek poszedł po obalenie. W trzeciej rundzie Polak ponownie kontrolował przebieg pojedynku. Adrian Dudek w pełni zasłużenie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Michał Dreczkowski vs Vojtech Garba

Kolejnymi aktorami tego wieczoru byli Michał Dreczkowski (4-0, 2 KO) i Czech Vojtech Garba (8-5, 6 KO). Polak liczył na utrzymanie miana niepokonanego na zawodowych ringach. W stójce lepsze wrażenie sprawiał Czech, dlatego Michał Dreczkowski mądrze sprowadzał walkę do parteru. Już w drugiej rundzie po Polaku było widać duże zmęczenie. Trzecia runda to dobrze akcentowane ciosy Polaka, który w ten sposób budował przewagę punktową. Walka potrwała na pełnym dystansie. Michał Dreczkowski wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Filip Macek vs Oleksii Polishchuk

W klatce w Trzyńcu doszło do czesko-ukraińskiego starcia. Doświadczony Filip Macek (27-19-1, 4 KO, 20 Sub) podejmował Ukraińca Oleksii Polishchuka ((11-4, 2 KO, 6 Sub). Ten drugi zanotował kapitalny debiut w organizacji KSW. Już w pierwszej rundzie poddał Macka to zastosowaniu balachy. Z pewnością zaskoczył tym Czecha, który liczył na to, że będzie dominował w parterze. Dla Macka to drugi pojedynek w KSW i druga porażka przed czasem. 

Rafał Haratyk vs Ivan Erslan

Ciekawie zapowiadał się kolejny pojedynek. W nim debiutant w KSW Michał Haratyk (17-5-2, 5 KO, 5 Sub) mierzył się z Chorwatem Ivanem Erslanem (13-3, 9 KO, 1 Sub, 1 NC). Nieoczekiwanie walka skończyła się bardzo szybko. Od początku aktywnie na rywala ruszył Haratyk i zasypywał Chorwata silnymi ciosami w stójce. Pod koniec pierwszej rundy Erslan drugi raz padł na matę, a Rafał Haratyk dokończył go w parterze. To kolejny efektowny debiut w organizacji KSW i cenne zwycięstwo Polaka. 

Roman Szymański vs Leo Brichta

W co-main evencie gali KSW 87 mierzyli się Roman Szymański (17-8, 4 KO, 4 Sub) i Czech Leo Brichta (12-3, 6 KO, 4 Sub). Początek pojedynku należał do Polaka, który w pierwszej rundzie zadawał mocniejsze i celniejsze ciosy. Walka otworzyła się dopiero w drugiej rundzie. Polak ponownie miał przewagę, dzięki celniejszym ciosom i skutecznemu obaleniu. Gdy wydawało się, że Roman Szymański wygra na punkty, to swoją akcję przeprowadził Brichta. To on dominował w trzeciej rundzie i rozbijał Polaka mocnymi ciosami. Czech odniósł efektowne zwycięstwo przed czasem

Michal Martinek vs Darko Stosić

Walka wieczoru gali KSW 87 to pojedynek Serba Darko Stosicia (19-6, 13 KO, 1 Sub) z Czechem Michalem Martinkiem (10-5, 6 KO, 1 Sub) w wadze ciężkiej. Spodziewaliśmy się grzmotów i tak też było. Serb aktywnie ruszył na rywala i nie przejmował się ciosami spadającymi w jego stronę. W końcu wyprowadził decydujący cios i zwalił z nóg Martinka. Walka wieczoru szybko zakończyła się brutalnym nokautem na korzyść Stosicia. Pojedynek potrwał niewiele ponad dwie minuty. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala organizacji KSW odbędzie się już 11 listopada w Radomskim Centrum Kultury. W walce wieczoru spotkają się Daniel Rutkowski i Patryk Kaczmarczyk. Wśród bohaterów gali XTB KSW 88 w Radomiu znajdują się jeszcze m.in.: Bartosz Leśko, Piotr Kuberski, Anita Bekus, Kamil Gabryjołek, Albert Odzimkowski czy też Daniel Tarchila. W najbliższym czasie poznamy pełną kartę walk. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...