STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Surdyn vs Shamad Erzanukaev na KSW 95 w Olsztynie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Surdyn vs Shamad Erzanukaev na KSW 95 w Olsztynie

Poznaliśmy drugie zestawienie gali KSW 95 w Olsztynie. Patryk Surdyn zmierzy się w klatce z niepokonanym na zawodowych ringach Shamadem Erzanukaevem. Pierwszy z nich to numer osiem rankingu KSW w wadze koguciej i to on wydaje się być faworytem. Organizacja po raz pierwszy zorganizuje swój event w Olsztynie. Odbędzie się on 7 czerwca w niedawno oddanej do użytku hali Urania. 

Patryk Surdyn chce wrócić na zwycięską ścieżkę 

Patryk Surdyn (7-4, 1 KO, 2 Sub) z organizacją KSW związany jest od 2020 roku. Rozpoczął od dwóch porażek. Później przyszły dwa zwycięstwa na pełnym dystansie, gdzie pokonał kolejno Davida Martinka i Gustavo Oliveirę. Niestety później spuścił z tonu. Dwa ostatnie pojedynki do porażki. Najpierw został znokautowany przez Werllesona Martinsa na gali KSW 81, a następnie na pełnym dystansie musiał uznać wyższość Kamila Szkaradka na gali KSW 85. Ostatnia walka miała miejsce w sierpniu 2023 roku. Patryk Surdyn do klatki wróci w czerwcu po blisko 10 miesiącach przerwy. Zawodnik Fight Club Łomża liczy na przełamanie złej passy i powrót na zwycięską ścieżkę. Nie będzie o to łatwo. 

Kim jest Shamad Erzanukaev?

Rywalem Surdyna na gali KSW 95 w Olsztynie będzie występujący pod polską flagą Shamad Erzanukaev (2-0-0, 1 Sub). Zawodnik ten rozpoczął swoją przygodę z MMA w 2021 roku, gdy od razu związał się z KSW. Do tej pory stoczył tylko dwie walki. W grudniu 2021 roku na pełnym dystansie pokonał Bartosza Rewerę, a rok później poddał na KSW 77 Carla McNally’ego. Później zawodnik trenujący w WCA Fight Team odszedł z KSW. Po 1,5 roku wraca i z pewnością chce potwierdzić swoje wielkie umiejętności. Do tej pory z powodzeniem walczył w MMA amatorskim, gdzie występował m.in. w Slava Republic, TFL oraz Armia Fight Night.

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

  • Adrian Zieliński vs TBA
  • Krystian Bielski vs TBA
  • Patryk Surdyn vs Shamad Erzanukaev
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...