STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Salahdine Parnasse zachował pas KSW w wadze piórkowej. Podsumowanie gali KSW 85

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMASalahdine Parnasse zachował pas KSW w wadze piórkowej. Podsumowanie gali KSW 85

Za nami niezwykle emocjonująca gala KSW 85 w Nowym Sączu. W walce wieczoru Francuz Salahdine Parnasse pokonał przed czasem Roberta Ruchałę i zachował pas mistrza wagi piórkowej. W kategorii półciężkiej wciąż mistrzem jest Ibragim Chuzhigaev, który poddał Bohdana Gnidko. Z dobrej strony pokazali się Polacy, w tym m.in.: Patryk Kaczmarczyk, Kamil Szkaradek i Marcin Krakowiak.  Zapraszamy na podsumowanie wszystkich wyników gali KSW 85 w Nowym Sączu, która odbyła się 19 sierpnia. 

Wiktoria Czyżewska vs Sandra Succar

Karta główna KSW w Nowym Sączu rozpoczęła sie od pojedynku Wiktorii Czyżewskiej (2-1, 2 KO) z Sandrą Succar (3-0, 1 KO, 1 Sub) z Libanu, która debiutowała w organizacji KSW. Zdecydowaną faworytką była Polka, jednak doszło do sporej niespodzianki. W stójce zdecydowanie lepiej wyglądała Czyżewska, jednak pojedynek w parterze i zapasach kontrolowała Succar. Walka rozstrzygnęła się przed czasem w trzeciej rundzie. Wówczas Succar zajęła dosiad i zasypała bezradną Polkę gradem ciosów. Sędzia słusznie przerwał ten pojedynek. Dla Polki to pierwsza porażka na zawodowych ringach MMA

Łukasz Rajewski vs Wilson Varela

Druga walka to starcie Łukasza Rajewskiego (12-9 – 1NC, 6 KO, 2 Sub) z Francuzem Wilsonem Varelą (10-5, 3 KO, 4 Sub). Spodziewaliśmy się trudnego starcia i tak też było. W ringu zdecydowanie lepiej prezentował się Varela, który kontrolował walkę w każdej z płaszczyzn. Starcie potrwało na pełnym dystansie, a sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem zwycięzcy. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Francuz, dla którego to kolejna udana walka w barwach KSW. 

Adrianna Kreft vs Yasmin Guimaraes

Niestety w Nowym Sączu pierwszej porażki w karierze doznała Adrianna Kreft (5-1, 1 KO, 2 Sub). Polka rywalizowała ze świetnie dysponowaną Brazylijką Yasmin Guimaraes (6-1, 1 Sub). Walka toczyła się na pełnym dystansie. Choć Kreft próbowała zaskoczyć przeciwniczkę, to jednak to Guimaraes kontrolowała przebieg pojedynku i w pełni zasłużenie sięgnęła po drugie w karierze zwycięstwo dla organizacji KSW. Decyzja sędziów była jednogłośna. 

Michał Pietrzak vs Marcin Krakowiak

Czwarty pojedynek gali KSW 85 w Nowym Sączu to wewnątrzpolska walka Michała Pietrzaka (10-7-1, 3 KO, 2 Sub) i Marcina Krakowiaka (13-4, 5 KO, 6 Sub). Trudno było o wskazanie faworyta, a w ringu oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek, którego punktowanie nie było proste. Obaj dali z siebie wszystko i decydowali sędziowie. Niejednogłośną decyzją po zwycięstwo sięgnął Marcin Krakowiak. To cenny skalp w karierze tego zawodnika. Wydaje się, że kluczowa była końcówka trzeciej rundy, gdy Krakowiak tracił potężnym sierpem i posłał rywala na deski, dzięki czemu mocno zapunktował. 

Rafał Kijańczuk vs Kleber Raimundo Silva

Stosunkowo krótko potrwała kolejna walka, w której do ringu weszli Rafał Kijańczuk (12-7, 11 KO) i Brazylijczyk Kleber Raimundo Silva. Pojedynek rozpoczął się spokojnie w stójce. W końcówce jednak Brazylijczyk naruszył obronę Polaka i zamknął go na siatce. Następnie ruszył z impetem i pojedynek zakończył efektownym ciosem kolanem. Atak był przepisowy, a Kleber Raimundo Silva przed czasem rozprawił się z Kijańczukiem i sięgnął po swoje drugie zwycięstwo dla organizacji KSW. 

Patryk Surdyn vs Kamil Szkaradek

Kolejny polski pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie. Pochodzący z Nowego Sącza Kamil Szkaradek (5-0, 1 KO, 1 Sub) rywalizował z Patrykiem Surdynem (7-4, 1 KO, 2 Sub). To dwaj czołowi zawodnicy wagi koguciej organizacji KSW. Kamil Szkaradek przed własną publicznością chciał zachować miano niepokonanego na zawodowych ringach. Walka toczyła się na pełnym dystansie. Od początku do końca dominował w niej Szkaradek, który nie znalazł jednak sposobu na zakończenie jej przed czasem. To nie było potrzebne, ponieważ sędziowie każdą rundę punktowali na jego korzyść i odniósł kolejne cenne zwycięstwo w KSW. 

Patryk Kaczmarczyk vs Daniel Tarchila

Trzecia walka od końca gali KSW 85 to pojedynek Polaka Patryka Kaczmarczyka (10-2, 3 KO, 2 Sub) z 20-letnim Danielem Tarchilą (6-2, 2 KO, 2 Sub) z Mołdawii. Obaj zawodnicy dali popis dobrego MMA. Walka rozgrywała się na pełnym dystansie. W stójce lepsze wrażenie sprawiał młody Mołdawianin, jednak w parterze lepszy był Polak. Kaczmarczyk szukał okazji do sprowadzania walki na matę i to się opłaciło. Ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów, choć każdy z nich punktował 29:28. Było to naprawdę wyrównane starcie. 

Ibragim Chuzhigaev vs Bohdan Gnidko

Przyszedł czas na pierwszy pojedynek mistrzowski. W kategorii półciężkiej tytułu bronił Ibragim Chuzhigaev (18-5, 8 KO, 3 Sub), który rywalizował z niepokonanym na zawodowych ringach Ukraińcem Bohdanem Gnidko (10-1, 6 KO, 4 Sub). Walka zapowiadała się bardzo emocjonująco i taka była. W pierwszej rundzie zdecydowanie aktywniej zaczął Gnidko, który dobrze wyglądał w parterze. Z czasem jednak opadł z sił i do głosu doszedł panujący mistrz. Walka zakończyła się w drugiej rundzie. Wówczas Chuzhigaev zapiął duszenie trójkątne rękami i rywal musiał odklepać. Ibragim Chuzhigaev obronił pas mistrzowski kategorii półciężkiej KSW

Salahdine Parnasse vs Robert Ruchała

W walce wieczoru mierzyli się Francuz Salahdine Parnasse (18-1, 3 KO, 7 Sub) i lokalny bohater Robert Ruchała (9-1, 1 KO, 3 Sub). Polak przystępował do walki jako niepokonany na zawodowych ringach. Od początku pojedynek był bardzo emocjonujący. Po pierwszej rundzie trudno było o wskazanie lepszego zawodnika. Druga runda to przewaga Parnasse. W trzeciej przewaga jeszcze się powiększyła i Francuz był bliski skończenia walki przed czasem. Ostatecznie pojedynek zakończył się w czwartej rundzie. Parnasse wyprowadził mocne kopnięcie na korpus, a Polak nie był w stanie kontynuować pojedynku. Tym samym Parnasse obronił tytuł mistrza KSW w kategorii piórkowej, a w swojej kolekcji ma też pas wagi lekkiej.

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala KSW 86 odbędzie się już 16 września w Hali Orbita we Wrocławiu. W walce wieczoru pasa mistrzowskiego w wadze koguciej będzie bronił Jakub Wikłacz. Ponadto w ringu zobaczymy m.in.: Michała Michalskiego, Dawida Śmiełowskiego, Artura Szczepaniaka, Igora Michaliszyna i Filipa Stawowego. W najbliższych tygodniach poznamy pełne zestawienie pojedynków gali KSW 86 we Wrocławiu, która zapowiada się niezwykle ciekawie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...