STS KOD PROMOCYJNY

Gala XTB KSW 94 w maju w Ergo Arenie. W niej Szpilka vs Wrzosek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAGala XTB KSW 94 w maju w Ergo Arenie. W niej Szpilka...

Poznaliśmy kolejne plany organizacji KSW. Gala XTB KSW 94 odbędzie się 11 maja w Ergo Arenie na granicy Sopotu i Gdańska. W walce wieczoru o tymczasowy pas kategorii piórkowej zmierzą się Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk. Przed nimi dojdzie do hitowego pojedynku wagi ciężkiej pomiędzy Arturem Szpilką i Arkadiuszem Wrzoskiem. Niedługo poznamy więcej szczegółów tego wydarzenia. 

Po raz 10. w Ergo Arenie

Organizacja KSW już po raz 10. zorganizuje swoją galę w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Wcześniejsze wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców i gwarantowały wielkie emocje. Tak samo powinno być już 11 maja 2024 roku. Poznaliśmy już dwa pierwsze zestawienia karty walk i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze.

Ruchała i Kaczmarczyk w walce o pas kategorii piórkowej

W walce wieczoru zmierzą się Robert Ruchała (9-1, 1 KO, 3 Sub) i Patryk Kaczmarczyk (11-2, 3 KO, 2 Sub). To kolejno numer jeden i dwa rankingu KSW w kategorii piórkowej. Stawką tego pojedynku będzie tymczasowy tytuł mistrza w tej kategorii wagowej. Będzie to trzecie starcie pomiędzy tymi fighterami. Pierwsze miało miejsce jeszcze za czasów amatorskich i wówczas lepszy był Kaczmarczyk. Po przejściu na zawodowe MMA lepszy okazał się Robert Ruchała, który wygrał na KSW 64

Robert Ruchała przystąpi do tego pojedynku po porażce z Salahdine’em Parnasse w walce o pas. Była to jego pierwsza porażka w karierze. Patryk Kaczmarczyk znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu, a ostatnie odniósł w listopadzie 2023 roku. Na gali KSW 88 w Bitwie o Radom pokonał na punkty Daniela Rutkowskiego.

Artur Szpilka vs Arkadiusz Wrzosek

Już teraz wiemy, że w Ergo Arenie dojdzie do starcia dwóch niepokonanych ciężkich. Arkadiusz Wrzosek (4-0, 2 KO, 1 Sub) wejdzie do klatki z Arturem Szpilką (2-0, 2 KO). Obaj są na początku swojej przygody z MMA po przejściu z innych sportów walki. Arkadiusz Wrzosek odniósł już cztery zwycięstwa. Ostatnie w styczniu tego roku, gdy na gali KSW 90 błyskawicznie znokautował Ivana Vitasovicia. Szpilka ostatni raz walczył w styczniu ubiegłego roku, gdy w drugiej rundzie znokautował Mariusza Pudzianowskiego. W maju jeden z nich może dopisać pierwszą porażkę do swojego bilansu. 

Aktualna karta walk XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Walka wieczoru

  • Robert Ruchała vs Patryk Kaczmarczyk

Karta główna

  • Arkadiusz Wrzosek vs Artur Szpilka

ZOBACZ TAKŻE: KSW: gdzie oglądać?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...